7.11.2015 otevřeno: 1698 x

Češi vybojovali výhru v odvětě proti Belgii, v Kortrijku zvítězili 36:32

Čeští házenkáři zvítězili v odvetném utkání nového kvalifikačního cyklu o postup na mistrovství světa 2017 do Francie nad Belgií v Kortrijku 36:32 (16:15). Ze skupiny, ve které je ještě Turecko, postoupí vítěz do červnového play-off. Jeho losování se uskuteční v lednu. OBSAHUJE FOTOGALERII.

Belgie – Česko 32:36 (15:16)

Český házenkářský výběr zvítězil i ve druhém utkání nad týmem Belgie, tentokrát rozdílem čtyř branek. Ani v odvetě se vítězství nerodilo lehce. „Rudí vlci“ nastoupili do utkání za hlasitého vytí z reproduktorů v hale a červeně zaplněná městská hala v Kortrijku je hnala dopředu. Skóre utkání sice otevřel Leoš Petrovský a český tým se tak na dlouho chopil minimálního vedení, motivovaní Belgičané však bojovali o každý míč. Navíc domácí tým několika zákroky podržel brankář Lettens, a tak se Vlci stále drželi nebezpečně v dostřelu. V 16. minutě poprvé vedení Belgičanům zařídil Spooren a, i když Češi vývoj skóre ještě před přestávkou zase otočili, do kabin si pak nesli jen minimální vedení.

Ani začátek druhého poločasu se svěřencům trenérů Kubeše a Filipa nevydařil podle představ. Na začátku druhého poločasu se domácí výběr podruhé dostal do vedení (19:18), zpátky na českou stranu pak náskok vrátil až ve 38. minutě úspěšný exekutor sedmimetrových hodů Jícha. Ještě jednou dokázal vyrovnat Robyns ve 45. minutě, potom už definitivně zlomili utkání ve svůj prospěch Češi. Odskočili na rozdíl čtyř branek a i když Vlci stále bojovali, Češi už svůj náskok uhlídali a nakonec slavili výhru 36:32.

Sestava a branky Česka: Galia, Štochl – Bečvář 1, Jurka 4, Jícha 10, Zdráhala 8, Sobol, Stehlík 3, Babák 3, Kotrč 3, Vinkelhöfer, L. Petrovský 4, V. Petrovský, Šlachta, Užek, Říha. Trenéři: Filip, Kubeš.
Nejvíc branek Belgie: Bolaers T. 7, Boalers N. 6, Kedziora 5, Robyns 5.
Rozhodčí: Martins Accoto D., Martins Accoto R. Sedmimetrové hody: 2/2 – 7/7. Vyloučení: 4:6. Diváci: 2300.