24.9.2009 otevřeno: 1486 x

V prvním utkání úspěšnější Rakousko

Dnes sehrály české házenkářky první ze dvou přátelských zápasů proti Rakousku. Zápasy jsou součástí přípravy na říjnová utkání kvalifikace, ve kterých se střetneme s Maďarskem a Švédskem.

Zubří

Česko – Rakousko 22:27 (14:15)

Ze sestavy českého celku vypadly po včerejším dni spojky Štěrbová a Kutlvašrová, které se zranily v průběhu soustřední a bez již dříve zraněných legionářek nám tak na postu spojek chyběly zkušenější házenkářky. Náš tým v prvním poločase neustále dotahoval náskok soupeře, který v prvním poločase o 1-2branky vedl. Rakušanky spoléhaly především na kombinační hru spojky Engel a pivotky Spiridon. Spolupráce těchto dvou hráček dělala české obraně největší starosti a často z faulů na Spiridon rezultovaly sedmimetrové hody. Soupeř nás také předčil v obraně, která na naší straně nebyla tak důrazná. Ve druhé půli jsme navíc spálili několik stoprocentních šancí a Rakousku odskočilo na rozdíl pěti branek. Stejným výsledkem nakonec v zápase také vyhrálo.

Odveta se hraje rovněž v Zubří zítra od 14:30. Záznam z dnešního utkání můžete sledovat v pátek od 15hodin na kanále ČT4.

Komentář Jiřího Tkadlece: „v dnešním zápase jsme prohráli z několika důvodů. Prvním bylo to, že jsme nedokázali soupeři pokrýt spolupráci spojky a pivota, druhým byla naše malá agresivita v obranné fázi. Naše obránkyně zůstávaly na šesti metrech a nepřerušovaly tak útočnou činnost soupeře. K tomu se nám nedařil přechod do rychlého útoku. Na útočné fázi bylo vidět, že tato sestava spolu hraje poprvé. Hráli jsme vlastně se třemi krajními spojkami, přičemž dvě spojky nám vypadly po včerejším utkání s dorostem Zubří. Nestačili jsme tak nacvičit útočné kombinace, naše hra byla hodně individuální a nedostávali jsme se příliš do výhodných střeleckých pozic. Když už se nám to ve druhém poločase začalo dařit, tak jsme je zase neproměňovali. Pozitivem ale určitě je, že se v utkání nikdo nezranil, protože těch zraněných hráček máme v poslední době již dost.“

Sestava a branky Česka: Doláková, Satrapová - Spíchalová, Krouská 1, Luzumová, Martinková 1, Salčáková 3, Růčková 2, Černá 3, Vítková 1, Hrbková 5/1, Budayová 2, Crhová 3, Tomečková 1

Nejlepší střelkyně Rakouska: Engel 6, Blach 5, Spiridon 4

Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/4, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 750