27.11.2015 otevřeno: 984 x

České juniorky prohrály v první přípravě s Maďarkami o čtyři branky

České házenkářky do 20 let prohrály v prvním ze dvou přípravných zápasů v Praze na Slavii s týmem maďarské nejvyšší soutěže MKC Mosonmagyaróvár 25:29. Utkání se hrálo v rámci čtyřdenního soustředění, které je přípravou na březnovou kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2016, které by se mělo konat v Rusku.

Česko 20 – KC Mosonmagyaróvár 25:29 (11:15)

Tři výpadky, dva v prvním a jeden ve druhém poločase, kdy maďarské soupeřky vždy odskočily o čtyři branky stojí za porážkou v prvním vzájemném duelu. Češky dobře začaly, ujaly se vedení, ale od čtvrté do sedmé minuty nedaly ani branku, kdežto Maďarky čtyři. stejné situace se opakovaly ještě mezi 21. a 26. a 34. a 37. minutou. Na začátku poslední desetiminutovky utkání získaly soupeřky rekordní osmigólový náskok. Skvělým finišem ho ještě dokázal tým kouče Hlavatého snížit na polovinu.

Druhý vzájemný zápas se hraje v pátek 27. listopadu od 16.00 hodiny v hale Slavie v Edenu.

Sestava a branky Česka: Vašulková, Smolová, Hillebrandová – V. Fryčáková 5, Kovářová 3, Galušková 1, Chlupová, Zachová 2, Pešková, Kříčková 1, Svobodová 1, Šustková 6/2, T. Fryčáková 1, Andrýsková, Kolářová 3/1, Míšová 1, Gärtnerová 1. Trenéři: Hlavatý, Černá.

Nejvíce branek Mosonmagyaróváru: Hanczvikkelová 6/1, Szepesiová 5/1, Csalaová, Kissová, Boutiová po 3. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 1:8. Diváci: 24.