25.9.2009 otevřeno: 1681 x

Dobrý výkon na vítězství nestačil

Ani ve druhém přípravném zápase na kvalifikační střetnutí se nepodařilo českým házenkářkám bodovat. Stejně jako ve včerejším utkání oslabený český výběr svému soupeři podlehl, tentokráte rozdílem čtyř branek.

Zubří – 2.utkání

Česko – Rakousko 12:13 (25:29)

V dnešním zápase předvedly české házenkářky daleko lepší výkon než tomu bylo v utkání včerejším, ale přesto soupeři podlehly o čtyři branky. Utkání bylo vyrovnané do osmé minuty první půle, poté Rakušanky změnily obranu na obranný systém 1:5. S ní se české hráčky jen s obtížemi vyrovnávaly a soupeř díky ní získal hodně míčů i pětibrankový náskok. Ke konci poločasu pak naše hráčky nebojácně procházely obranou Rakouska a dokázaly tak získat dvě vyloučení. V přesilové hře se nám podařilo náskok soupeře snížit na rozdíl jediné branky.

Druhý poločas byl vyrovnaný až do dvacáté minuty. Českému týmu se podařilo srovnat náskok soupeře a dokonce se dvakrát dostal do vedení. Ke konci zápasu ale naše házenkářky vyprodukovaly čtyři technické chyby po sobě a ty nakonec umožnily soupeři odskočit na konečných 25:29.

Český tým zůstává v Zubří do sobotního poledne. Další sraz celku je naplánován na 10. října, kdy se hráčky sejdou ke krátké přípravě před dvěma kvalifikačními zápasy o postup na ME 2010.

Komentář trenéra Jiřího Tkadlece: „Dnes jsme se na soupeře lépe připravili na základě analýzy včerejšího utkání a dokud hráčky plnily taktické pokyny, drželi jsme s Rakouskem krok. Z utkání mám podstatně lepší pocit než tomu bylo včera, zahráli jsme lépe a dařily se nám i rychlé protiútoky, které jsem ve včerejším utkání postrádal. Ty nám umožňovalo i to, že v dnešním zápase měly brankařky 19 zákroků, zatímco včera byly úspěšné jen osmkrát. Za každou cenu jsme se snažili soupeře dostat pod tlak, dařilo se nám pokrýt spolupráci s pivotem Spiridonovou a lépe zahrály také naše spojky. Přestože jsme prohráli, předvedly hráčky daleko kompaktnější výkon. Rakušanky proti nám nastoupily v plné sestavě s jedinou absencí a nás samozřejmě mrzí, že i my jsme nemohli být v plné síle. Věřím, že pak bychom soupeře daleko více prověřili a jsem přesvědčen, že bychom i zvítězili.“

Sestava a branky Česka: Doláková, Satrapová – Spíchalová 1, Krouská 1, Luzumová 1, Martinková 4, Salčáková 1, Růčková 2, Černá 2, Vítková, Hrbková 4, Budayová 6, Crhová 1, Tomečková 2

Nejlepší střelkyně Rakouska: Doppler 7, Subke 6, Magelinskas 5

Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/2, vyloučení: 4 (ČK Vítková) – 5, rozhodčí: Kondělka, Kondělka, diváků: 300