28.11.2015 otevřeno: 1292 x

České házenkářky prohrály v prvním zápase na turnaji v Paříži s Rumunkami 26:31

České házenkářky prohrály v prvním utkání na turnaji čtyř zemí v Paříži s Rumunkami 26:31. Nejlepší střelkyní české reprezentace byla Iveta Luzumová s pěti góly. V neděli 29. listopadu se tým trenéra Jana Bašného utká od 17.00 hodin s domácí celkem Francie.

Česko – Rumunsko 26:31 (13:16)

Pro Rumunky šlo o jednu z posledních příprav před prosincovým mistrovstvím světa v Dánsku. Češky soupeřkám, které na šampionátu budou patřit k adeptkám na jednu z medailí, zdatně odolávaly. Přestože v 18. minutě prohrávaly od čtyři branky, do zápasu se vrátily a během pěti minut vyrovnaly. Rumunku přesto před přestávkou odskočily na rozdíl tří branek. Ten v průběhu druhé půle naskočil až na sedm, ale tým Jana Bašného opět dokázal zareagovat a náskok korigoval.

Utkání mělo průběh, který jsme čekali. Rumunky jsou na tom fyzické lépe, přesto jsme jim kladli odpor,“ hodnotil kouč Jan Bašný a komentoval dál: „Prohra o pět gólů s týmem, který si myslím bude hrát na MS v Dánsku o prvních pět míst, není ostuda.

Bašný přivezl do Paříže omlazený kádr, prostor dal právě mladým házenkářkám: „Nemohu být nespokojený, když jsme nastoupili s velmi mladým družstvem, i s hračkami kolem 20 let. Jasně, nemůžeme říct, že to bylo zcela dobré, když jsme prohráli, ale dovolím si říct, že jsme v takovém konfrontaci obstáli.“

Jsem rád, jak se nám dařil rychlý protiútok, protože z něj jsme dali množství branek. Horší to bylo v postupném útoku, kdy se nám ne vždy dařilo. Chybí nám střelkyně z dálky, která by to z deseti metrů trefila. Proto se musíme naučit hrát s tím, co máme a abychom se takové situaci vyhnuli. Ale dát Rumunkám 26 gólů je dobré,“ uvedl Bašný a k obranné činnosti poznamenal: „V obraně to bylo dnes trochu slabší, děvčata byla taková zakřiknutá, jakoby se zalekla těch jmen v rumunském družstvu. Ale s tím se naučíme pracovat a bude to lepší.“

Sestava a góly Česka: Raníková, Müllnerová – Knedlíková 1, Severová, Salčáková 3, Růčková 2, Hrbková, Ryšánková 3, Luzumová 5, Malá 4, Hradilová 1, Jeřábková 3, Adámková 1, Marčíková 2, Stellnerová, Weisenbilderová 1. Trenér: Bašný.

Nejvíce branek Rumunska: Nechtaová 9, Neaguová, Vizitiuová po 4, Geigerová 3.

Rozhodčí: Ch. Bonaveturová, J. Bonaventurová (obě Francie). Sedmimetrové hody: 2/2 – 4:4. Vyloučení: 2:1.

Výsledek druhého zápasu: Francie – Kuba 37:18 (16:8).

Turnaj se koná na Stade Pierre de Coubertin na jihozápadním okraji Paříže nedaleko Bouloňského lesíku.

Program turnaje v Paříži

Neděle 29. listopadu – 17.00 hodin: Česko - Francie.

Program české ženské reprezentace

Kvalifikace mistrovství Evropy 2016 (Švédsko)

9. března 2016: Česko – Srbsko (Zlín, hala Euronics)

12. nebo 13. března 2016: Srbsko – Česko (místo a čas oznámí Srbové později)

1. nebo 2. června 2016: Itálie – Česko (místo a čas oznámí Italové později)

4. června 2016: Česko – Ukrajina (Most, hala Baníku)

Nominace české ženské reprezentace pro turnaj v Paříži

Brankářky: Dominika Müllnerová (Baník Most), Barbora Raníková (Nantes Loire Atlantique, Francie).

Pravé spojky: Michaela Hrbková (Siófok KC, Maďarsko), Helena Ryšánková (Sokol Poruba).

Střední spojky: Iveta Luzumová (Thüringer HC, Německo), Šárka Marčíková (Sokol Poruba), Petra Růčková (Baník Most), Martina Weisenbilderová (Kristianstad, Švédsko).

Levé spojky: Markéta Jeřábková (Baník Most).

Pravá křídla: Lenka Hradilová (Koblenz/Weinbern, Německo), Michaela Janoušková (Bayer Leverkusen, Německo), Jana Knedlíková (Audi ETO Györ, Maďarsko).

Levá křídla: Veronika Malá (Slavia Praha), Kristýna Salčáková (Achenheim Truchtersheim, Francie).

Pivotky: Petra Adámková (Koblenz/Weinbern, Německo), Lucie Severová (Zora Olomouc), Alena Stellnerová (Slavia Praha).

Trenéři: Jan Bašný a Jan Bělka.