29.11.2015 otevřeno: 1299 x

Francouzky porazily české házenkářky na turnaji v Paříži 31:20

Česká házenkářská reprezentace žen podlehla ve svém druhém utkání na turnaji čtyř zemí v Paříži domácí Francii 20:31 a obsadila třetí místo. Ve druhém dnešním utkání zvítězily Rumunky nad Kubánkami 36:23.

Česko – Francie 20:31 (7:17)

Francouzkám vyšel vystup do rozhodujícího duelu pařížského klání, když během úvodních třinácti minut vstřelily devět branek, Češky žádnou. Poté tým trenéra Jana Bašného eliminoval útočnou sílu domácích a zastavil jejich brankostroj. Dále už „dovolil“ Francouzkám navýšit náskok do přestávky už jen o jediný gól.

„Prohrávat po třinácti minutách 0:9, to se jen tak často nevidí. Navíc jejich brankářka nás v úvodu utkání skutečně vychytala. Navíc do té chvíle nám v obraně nic nefungovalo, nebyly jsme agresivní,“ konstatoval kouč Jan Bašný a dodal: „Musím přiznat, že naše hráčky se v úvodu tak trochu sesypaly. Od 20. minuty dál jsme vlastně remizovali, ale to se nepočítá. Aspoň je to pro nás poučení na čem musíme pracovat. Takže podle dnešního utkání tak skoro na všem.“

Sestava a góly Česka: Raníková, Müllnerová – Knedlíková 0, Severová 1, Salčáková 1, Růčková 1, Hrbková 2, Ryšánková, Luzumová 4, Malá 5, Janoušková 2, Jeřábková 1, Marčíková, Stellnerová 2, Weisenbilderová 1. Trenér: Bašný.

Nejvíce branek Francie: Pineauová, Lacrabereová po 4, Kamtová, Bulleuxová, Dembeleová po 3.

Rozhodčí: Ch. Bonaveturová, J. Bonaventurová (obě Francie). Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 2:1.