19.12.2015 otevřeno: 1520 x

Házenkářky do 18 let porazily i Bělorusko, z Polska chtějí přivézt zlato

Výrazným osmibrankovým rozdílem přehrál tým házenkářek do 18 let kolem trenérů Salače a Václavka výběr Běloruska. V neděli se utkají s domácími Polkami a vzkazují: "Chceme si přivézt zlato!"

Česká republika - Bělorusko 30:22 (13:10)

Mladé házenkářky za vítězstvím tentokrát nakročily už v prvním poločase. Zatímco v zápase proti Islandu první poločas prohrály a až v poslední čtvrtině na hřišti výrazněji dominovaly, proti Běloruskám začaly koncentrovaně a už po prvních třiceti minutách hry vedly 13:10. "Od začátku se hráčkám dařilo výrazně lépe než ve včerejším utkání. Rychle jsme se ujali vedení a postupně ho navyšovali, brzy se ale dostavily první technické chyby. Dvakrát za utkání jsme měli pětiminutovku, kdy jsme si dopřáli sérii technických chyb, které držely naše soupeřky na dostřel. Poločasový výsledek 13:10 odpovídal rozložení sil na hřišti. Na pouhých deseti obdržených brankách měla velkou zásluhu dobře fungující obrana, které kryla záda velmi dobře chytající Sedláková. Trochu nás po celé utkání trápila střelba z křídla, především v první půli jsme měli střelbu z křídla 0/6, v druhém poločase se nám nakonec podařilo nějaké branky vstřelit," komentoval vývoj prvního poločasu asistent trenéra Ondřej Václavek.

Ve druhém poločase se pak Češky trochu zklidnily a postupně náskok navyšovaly. Nakonec slavily přesvědčivou výhru 30:22. "Na hráčkách Běloruska byla patrná únava, ta se projevovala zvyšujícím se počtem chyb. V určitých pasážích se ale nahromadily technické chyby i na naší straně. I to je důvod, proč utkání neskončilo větším rozdílem než 30:22," dodal Václavek ke druhé třicetiminutovce.

S výsledkem utkání jsou ale trenéři spokojeni. "Naše hra se zlepšila, do hry se zapojily všechny hráčky, dokonce kromě jedné všechny vstřelily branku. Velmi dobře se prosazovaly pivotky, které když nedaly branku, zajistily sedmimetrový hod. Jsme spokojeni i s obranou a brankářkami, oboje bude pro zítřejší utkání s Polskem velmi důležité. Věříme, že se nám bude dařit ještě více v útoku, některé činnosti ještě potřebujeme zlepšit," uzavřel hodnocení Václavek.

Sestava a branky Česka: Sedláková, Vašulková, Rybníčková, Eksteinová 3, Svobodová 1, Galušková 5, Kovářová 7, Lapčíková 2, Polášková 2, Brožová 2, Klégrová 1, Večeřová 2, Hynková 1, Jungová, Franzová 1, Buchnerová 4.

12:00 Polsko - Česká republika

Házenkářky do 18 let chtějí v neděli bojovat o zlato z turnaje čtyř zemí v Polsku. | Foto: Petr Weisenbilder