19.12.2015 otevřeno: 1318 x

Házenkářky do 16 let podlehly Polsku o jediný gól

Po výborném výkonu podlehly rozdílem jediné branky nejmladší české reprezentantky s výběrem Polska na mezinárodním turnaji v Dzierżoniówě. Na závěr turnaje se v neděli utkají se Slovenskem.

Polsko – Česká republika 24:23 (11:12)

České házenkářky sehrály vyrovnaný souboj s celkem Polska. O poločase české dorostenky nad svým soupeřem dokonce o gól vedly, ve druhém poločase se ale vedlo lépe domácím házenkářkám, které český výběr přetlačily o jediný gól 24:23. "O jeden mezistátní zápas zkušenější jsme nastoupili proti pořadateli MS 2018 této věkové kategorie. A notně jsme družstvu, které se na MS systematicky připravuje a během podzimu odehrálo již čtvrtý podobný mezinárodní turnaj, zatopili. Nejen to. Dá se říct, že se hrálo podle našich not. Během zápasu jsme si vypracovali až čtyřbrankový náskok, ale do poslední pětiminutovky nastupovala družstva za nerozhodného stavu 20:20. I když jsme za posledních pět minut vyslali na soupeře dvakrát tolik střel, odešli jsme poraženi. Příkladné nasazení, které se projevilo především v obranné činnosti, jsme dokázali podpořit i pohlednými a odvážnými útočnými akcemi. Jen se je nepovedlo vždy úspěšně zakončit. Určitě jsme nebyli horším družstvem, i přes prohru bylo patrné zlepšení u všech hráček," komentoval zápas trenér výběru Michal Červenka.

Sestava a branky: DVOŘÁKOVÁ Veronika, FRANKOVÁ Julie, HAUSEROVÁ Michala 2, HERBOČKOVÁ Natálie 1, HOLEČKOVÁ Tereza, HUBOVÁ Vendula 3, ISSOVÁ Josefína 2, KONÁRIKOVÁ Eliška 2, MIKULÁŠKOVÁ Veronika 3, ORAVCOVÁ Věra, POLÁŠKOVÁ Markéta 1, POLÁŠKOVÁ Michaela, ŠIPLOVÁ Petra, ŠÍPOVÁ Veronika 4, ŠMRHOVÁ Anna 2, VAVROUŠKOVÁ Barbora 3.