29.12.2015 otevřeno: 1248 x

Junioři podlehli v přípravě Slovensku čtyřbrankovým rozdílem

Čeští házenkáři do 20 let prohráli v přípravném utkání proti výběru Slovenska 26:30. Ve středu se utkají se Slováky ještě jednou v 11.30 v hale Mladosť v Bratislavě.

Česká republika U20 – Slovensko U20 26:30 (14:16)

Čeští juniorští házenkáři nastoupili do svého prvního utkání, které hráli pod vedením nového realizačního týmu oslabení o několik hráčů z původní nominace a úvod zápasu vyšel lépe slovenskému výběru. Po jedenácti minutách hry vedli domácí Slováci 9:3. „Situaci nám zkomplikovaly omluvy zraněných hráčů. Po nervózním začátku, kdy se soupeř rychle dostal do výrazného vedení, jsme se zlepšili v obranném systému a ač jsme v útočné fázi dokázali soupeře přehrávat, chyběla nám přesná koncovka. Poločasový stav 16:14 byl zapříčiněn zejména nepřesnou koncovkou a individuálními chybami v obraně,“ ohlíželi se za prvním poločasem trenéři týmu Michal Tonar a Alois Mráz.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala, znovu se ale domácí dostali do sedmibrankového vedení a Češi v závěru manko jen korigovali. „Vstup do druhého poločasu se nám povedl, srovnali jsme skóre na 16:16. Bohužel z důvodu technických chyb v útočné fázi nám soupeř odskočil na rozdíl sedmi branek. Tento rozdíl se nám podařilo korigovat pouze na rozdíl konečných čtyř gólů,“ dodali trenéři k druhému poločasu.

Ve středu se Češi utkají se slovenským výběrem znovu. Již v 11.30 nastoupí proti domácím v bratislavské hale Mladosť.

Sestava a branky: Hrdlička, Herajt, Pšenica - Bičiště 2, Franc 2, Štohanzl 2, Rajnoha 1, Nesvadba 2, Kučera 3, Šafránek 2, Kopáč 5, Chmelík, Nejdl 1, Dolejší, Dědeček 3, Dořičák2. Rozhodčí: Sivák M., Sivák R. Sedmimetrové hody: 4/4 - 1/1. Vyloučení: 3:4.

Nomimace českých juniorů ke dvě zápasům na Slovensku

Brankáři: Filip Herajt (Talent M.A.T. Plzeň), Jan Hrdlička (FCC Město Lovosice), Bohumil Pšenica (Gumárny Zubří).

Pravá spojka: David Bičiště (Talent M.A.T. Plzeň).

Střední spojky: Jiří Dolejší (Sokol Nové Veselí), Vít Kučera (KP Brno).

Levé spojky: Václav Franc (FCC Město Lovosice), Tomáš Nejdl (HBC Strakonice), František Nesvadba (Gumárny Zubří).

Pravá křídla: Jan Chmelík (Dukla Praha), František Dědeček (TJ Elektro-Praga Jablonec nad Nisou).

Levá křídla: Filip Dořičák (Gumárny Zubří), Lukáš Rajnoha (SKP Frýdek-Místek), Ondřej Šafránek (Talent M.A.T. Plzeň).

Pivoti: Filip Kopáč (Dukla Praha), Miroslav Štohanzl (Sokol Nové Veselí).