30.12.2015 otevřeno: 1770 x

Junioři prohráli druhé přípravné utkání na Slovensku o branku

Rozdílem jediné prohráli čeští házenkáři v odvetě přípravného utkání se Slovenskem, přestože na konci prvního poločasu vedli tříbrankovým rozdílem 16:13.

Česká republika U20 – Slovensko U20 25:26 (16:13)

Čeští házenkáři do 20 let podlehli i ve druhém utkání svým soupeřům ze Slovenska. V prvním poločase dokonce zvítězili poměrem 16:13. Ve druhém poločase si však vedli na palubovce domácí Slováci, kteří nakonec slavili těsnou výhru 26:25. „Vstup do utkání se nám povedl, bylo vidět zlepšení v obranných činnostech, vylepšila se i spolupráce gólmana s obranou. Díky zlepšené obraně jsme se dostali také do rychlých útoku, a tak jsme šli do vedení 8:12. Poločas jsme dohráli na 13:16. Vstup do druhého poločasu se nám nepovedl z důvodu množství technických chyb. Ve druhém poločas se nám zhoršila koncovka a soupeř šel do vedení. My jsme od 10. minuty druhého poločasu dotahovali náskok soupeře, který byl rozdílem maximálně dvou branek. Měli jsme šanci zvrátit skóre na naši stranu, ale bohužel jsme prohráli přesilovku vinou technických chyb. Na konci utkání se nám už nepodařilo srovnat stav a výsledek se zastavil na konečných 26:25," komentovali průběh druhého přípravného duelu trenéři Michal Tonar a Alois Mráz.

Sestava a branky: Hrdlička, Bičiště 4, Franc 1, Štohanzl, Rajnoha 2, Nesvadba 3, Kučera 2, Šafránek, Pšenica, Kopáč 4, Chmelík 1, Nejdl 3, Herajt, Dolejší 2, Dědeček 3, Dořičák. Vyloučení: 3:2.

Nomimace českých juniorů ke dvě zápasům na Slovensku

Brankáři: Filip Herajt (Talent M.A.T. Plzeň), Jan Hrdlička (FCC Město Lovosice), Bohumil Pšenica (Gumárny Zubří).

Pravá spojka: David Bičiště (Talent M.A.T. Plzeň).

Střední spojky: Jiří Dolejší (Sokol Nové Veselí), Vít Kučera (KP Brno).

Levé spojky: Václav Franc (FCC Město Lovosice), Tomáš Nejdl (HBC Strakonice), František Nesvadba (Gumárny Zubří).

Pravá křídla: Jan Chmelík (Dukla Praha), František Dědeček (TJ Elektro-Praga Jablonec nad Nisou).

Levá křídla: Filip Dořičák (Gumárny Zubří), Lukáš Rajnoha (SKP Frýdek-Místek), Ondřej Šafránek (Talent M.A.T. Plzeň).

Pivoti: Filip Kopáč (Dukla Praha), Miroslav Štohanzl (Sokol Nové Veselí).