15.1.2016 otevřeno: 1700 x

Junioři podlehli v přípravě Švýcarsku 24:26, juniorky přestřílely Slovensko o deset branek

Házenkáři do jednadvaceti let podlehli v prvním utkání přípravného měření ve Švýcarsku 24:26. Zítra se postaví proti domácímu švýcarskému výběru znovu, opět ve 20.30. Výrazně lépe si v úvodním zápase na turnaji Master Cup ve švýcarském Zugu vedly házenkářky do dvaceti let, které v úvodním utkání porazily Slovensko rozdílem deseti branek 35:25.

Házenkáři do 21 let: Švýcarsko – Česká republika 26:24 (16:7)

Švýcarský tým zvládl první poločas výrazně lépe než český tým. Přestože na začátku se ujali vedení čeští házenkáři (3:4), po deseti minutách hry se chopili diktátu utkání domácí, v 17. minutě vedli 10:6 a do přestávky své vedení navýšili na devět branek. Ve druhém poločase byl naopak lepším týmem na hřišti český celek. Druhou půli Češi vyhráli 17:10, přesto náskok Švýcarů nedotáhli a z utkání odeši poraženi dvoubrankovým rozdílem. Střelecky nejúspěšnější byl v českých barvách Kašpárek, autor osmi branek, se sedmi trefami mu na paty ve střelecké tabulce šlapal Tonar.

Sestava a branky České republiky: Herajt, Pšenica - Bičiště, Březina 1, Chmelík 1, Dědeček, Franc 1, Kašpárek 8, Kopáč 1, Kučera, Nejdl, Nesvadba 1, Rajnoha, Rom 4, Šafránek, Tonar 7. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/1. Vyloučení: 2:1.

Program výběru do 21 let v Zugu:

Švýcarsko – Česká republika 15. ledna 2016, 20.30 hodin
Švýcarsko – Česká republika 16. ledna 2016, 20.30 hodin
Švýcarsko – Česká republika 17. ledna 2016, 17.15 hodin

Házenkářky do 20 let: Česká republika – Slovensko 35:25 (18:14)

České házenkářky dominovaly v utkání proti Slovensku od úvodních minut. O poločase už vedly rozdílem čtyř branek a ve druhém poločase pak navýšily své vedení dokonce na deset gólů. „Hráčky vystoupily z autobusu a hned musely nastoupit na hřiště, myslím, že přesto hrály s velkou chutí. Bylo tam sice několik chyb v obranné činnosti a neproměnili jsme řadu šancí, i přesto jsme ale Slovensko porazili výrazným rozdílem. Myslím si však, že další dva soupeři Slovinky i Švýcarky, nás prověří více. Bude to hra trochu z jiného soudku,“ komentoval výkon týmu po zápase trenér Hlavatý.

Své svěřenkyně trenér pochválil, věří, že s adekvátní přípravou ale v dalších dnech odvedou na hřišti ještě lepší výkon. „Dnes jsme na hřišti předvedli několik věcí, ze kterých máme všichni dobrý pocit, přesto doufáme, že v dalších dnech to bude ještě lepší. Uděláme si analýzu dnešního zápasu, věřím, že zítra budeme hrát ještě koncentrovaněji a bez promarněných šancí,“ řekl Tomáš Hlavatý.

Sestava a branky České republiky: Andrýsková, Chlupová 2, Fryčáková T. 2, Fryčáková V. 6, Getnerová, Hilebrandová, Jeřábková 4, Kordovská 7, Kovářová 3, Křičková 3, Míšová 3, Smolová, Šustková 5, Svobodová, Vašulková. Vyloučení: 4:4.