17.1.2016 otevřeno: 1509 x

Juniorky ovládly Master Cup 2016, vyhrály i po třetí, nad Švýcarkami 33:19

České juniorky do 20 let ovládly tradiční turnaj Master Cup 2016 ve Švýcarsku, když vyhrály všechna svá utkání. V tom posledním nedělním porazily v Zugu domácí výběr 33:19 (18:12). Nejlepší střelkyní českého celku byla Kamila Kordovská se sedmi góly.

Švýcarsko – Česko 19:33 (12:18)

Češky se gólem Terezy Fryčákové ujali vedení ve finálovém duelu o Master Cup 2016. Domácí po dvou minutách vyrovnali a drželi s týmem trenéra Tomáše Hlavatého krok, dokonce dvakrát vedli 4:3 a 5:4. Po úvodní desetiminutovce se projevila větší herního zkušenost českého družstva a náskok narůstal především díky trefám Jany Šustkové a Kamily Kordovské. V poločase činil šest gólů.

Vítězný tým českých juniorek po výhře nad Švýcarskem 33:19 a celkovém triumfu na turnaji Master Cup 2016 v Zugu. | Foto: Richard Toman

Ještě lepší obrannou hru předvedly Češky ve druhém dějstvím, když domácím povolily skórovat pouze sedmkrát. Rozstřílela se Markéta Jeřábková a nakonec z toho bylo pohodlné vítězství se čtrnáctibrankovým náskokem 33:19.

Příští akcí před březnovou domácí kvalifikací v Hodoníně o postup na mistrovství světa 2016 do Ruska bude soustředění od 7. do 10. února v Olomouci, v rámci něhož se české juniorky utkají s domácím interligovým týmem Zory. Příští akcí před březnovou domácí kvalifikací v Hodoníně o postup na mistrovství světa 2016 do Ruska bude soustředění od 7. do 10. února v Olomouci, v rámci něhož se české juniorky utkají s domácím interligovým týmem Zory. V kvalifikaci se Češky utkají s Němkami, Litvou a Bulharskem.

Nejvíce branek Švýcarska: Kägiová 4, Hodelová, Scherbová po 3.

Sestava a branky Česka: Hillebrandová, Smolová, Vašulková – V. Fryčáková 1, Kovářová 3, Šustková 4, Chlupová 1, T. Fryčáková 2, Pešková 2, Kříčková 3, Svobodová, Kordovská 7/1, Jeřábková 5/1, Andrýsková 1, Míšová 3, Gärtnerová 1. Trenéři: Tomáš Hlavatý, Lenka Černá.

Rozhodčí: Bitici, Grau (Švýc). Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/2. Vyloučení: 7:4. Diváci: 350.