17.1.2016 otevřeno: 1513 x

Ve třetím měření úspěšnější Švýcaři, české juniory porazili 32:20

AKTUALIZOVÁNO. Dvanáctibrankovým rozdílem podlehli ve třetím vzájemném zápase čeští junioři soupeřům ze Švýcarska. Jednalo se o modelové utkání, jehož cílem bylo vyzkoušet herní situace pro dubnový kvalifikační turnaj o postup na ME v Dánsku.

Házenkáři do 21 let: Švýcarsko – Česká republika 32:20 (17:10)

Čeští házenkáři zaspali v Zugu vstup do třetího přípravného utkání proti domácím Švýcarům utkání a domácí výběr se rychle chopil vedení 3:0. Češi manko ne a ne stáhnout, naopak náskok Švýcarů pomalu narůstal a ve 13. minutě to bylo už o pět gólů (8:3) a o poločase dělilo oba celky už sedm branek. Ani ve druhé půli se českému výběru nevedlo lépe. Prvních patnáct minut druhého poločasu sice udržovali rozdíl na šesti brankách, závěr ale zase ovládli domácí. V posledních sedmi minutách zápasu proměnili Češi jen jediný střelecký pokus a to konkrétně z ruky Chmelíka, zatímco domácí se trefili ještě šestkrát. Přestříleli tak český tým poměrem 32:20 a ze tří vzájemných zápasů si tak právě Švýcaři odnesli dvě výhry.

"Třetí utkání jsme začali třemi technickými chybami. Tento špatný vstup se s námi táhl po celé utkání kromě druhé poloviny druhého poločasu, kdy jsme začali dotahovat náskok soupeře. Naše snažení zastavilo dvojí vyloučeni za stavu mínus pět branek, takže jsme dvě minuty hráli ve 4 proti 5 a rozdíl ve skóre ještě vice narůstal. Potom už nebylo v našich silách stav zvrátit," okomentoval vývoj zápasu trenér Michal Tonar.

Sestava a branky České republiky: Herajt, Pšenica - Franc 2, Bičiště, Rom, Kašpárek 4, Nejdl, Tonar 4, Kučera 1, Šafránek 5, Březina, Nesvadba 1, Rajnoha, Chmelík 1, Dědeček, Kopáč 2.