13.3.2016 otevřeno: 1207 x

Češky se ve druhém duelu proti Srbsku výrazně zlepšily a remizovaly 28:28

České házenkářky remizovaly ve čtvrtém zápase druhé kvalifikační skupiny o postup na prosincové mistrovství Evropy 2016 do Švédska v srbském Kraljevu s domácími favoritkami 28:28 (15:15). V prvním nedělním zápase „české“ skupiny zvítězila Ukrajina nad Itálii 36:23. Tým trenéra Jana Bašného uzavře kvalifikaci v červnu, kdy bude hrát nejprve v Itálii a rozhodující duel absolvuje v sobotu 4. června 2016 od 17.30 v Mostě proti Ukrajině.

Srbsko – Česko 28:28 (15:15)

Češky předvedly odvážný a bravurní vstup do utkání. Nejenže se ujaly vedení díky agilní Kristýně Salčákové, ale domácí srbské favoritky dokonale zaskočily nejen dobře organizovanou obranou, ale především skvělým útokem a zajímavou útočnou hrou. Převážnou část prvního dějství tým kouče Bašného vedl. V 17. minutě poprvé o dva góly, na což srbská trenérka Dragica Durićová reagovala oddychovým časem. O dvě minuty později získaly Češky dokonce čtyřbrankový náskok. O ten sice v poslední desetiminutovce před přestávkou přišly, ale přesto dokázaly reagovat i na vedení Srbek, které se ho poprvé v zápase ujaly až v čase 26:51. Poločasové skóre 15:15 dávalo tušit dramatický průběh i druhé půle.

A ten se také potvrzoval, kdy se soupeřky po přestávce přetahovaly o vedení. Český tým střelecky držela opět skvělá Michaela Hrbková. Parádními zákroky pomáhala brankářka Barbora Raníková. Český tým dokázal až do 51. minuty vždy náskok Srbek dotáhnout. Na začátku poslední desetiminutovky krásného duelu odskočili domácí poprvé na dvougólový rozdíl. Češky ho opakovaně dokázaly zlikvidovat. V čase 59:45 chytila Barbora Raníková nejlepší střelkyni zápasu domácí Katarině Krpezové Slezakové sedmimetrový hod a utkání skončilo remízou 28:28, které je úspěchem českého týmu.

Na šampionát do Švédska postoupí z každé ze sedmi skupiny první dva týmy a nejlepší ze třetích míst.

Nejvíce gólů Srbska: Krpezová Slezaková 9/6, Pop-Lazovićová 7, Georgiljevá 6.

Sestava a branky Česka: Raníková, Müllnerová, Satrapová – Hrbková 6, Knedlíková 1, Kordovská 4, Luzumová 2, Salčáková 3; Adámková, Janoušková, Ryšánková, Keclíková 1/1, Růčková, Jeřábková 1, Malá 3, Stellnerová 3. Trenéři: Bašný, Bělka.

Rozhodčí: Dojčinov, Gorecov (Bul.). Sedmimetrové hody: 7/6 – 4/4. Vyloučení: 5:3. Diváci: 1450.