18.3.2016 otevřeno: 1456 x

Juniorky stahovaly proti favorizovaným Němkám, nakonec prohrály 22:25

České házenkářky do 20 let podlehly v prvním utkání kvalifikace o postup na červencové mistrovství světa v Hodoníně Německu 22:25, po poločase 8:12. V prvním pátečním duelu skupiny, ze které postoupí na šampionát do Ruska jen vítěz, remizovalo Bulharsko s Litvou 27:27. Češky mají i po porážce s favorizovanými Němkami o co hrát, protože jsou momentálně prvními náhradnicemi pro závěrečný turnaj.

Česko – Německo 22:25 (8:12)

Češky vstřelily díky seniorské reprezentantce Markétě Jeřábkové první gól, na který soupeřky dokázaly zareagovat. Na další branky se čekalo až do sedmé minuty. Tak opatrný začátek zápasu to byl, kterému dominovaly obrany. Ten český vstřelila druhá hráčka českého A-týmu Kamila Kordovská. Němky se poprvé ujaly vedení až v osmé minutě a během dvou minut si vytvořily tříbrankový náskok. Ten ještě navýšily, ale Češky se po oddechovém čase vrátily do zápasu, když se přiblížily na dostřel dvou branek. Více však nezvládly a protivnice vedly o poločase o čtyři branky.

Své vedení favoritky ve druhém dějství postupně navyšovaly, když se střelecky dařilo především Emily Bölkové. Přestože Češky prohrávaly až o osm branek, během poslední pětiminutovky dotahovaly a snížily až na rozdíl tří gólů. Více jim nedovolila německé brankářka Madita Kohorstová, která byla vyhlášená nejlepší hráčkou svého celku. Na české straně získala toto ocenění Veronika Galušková.

Češky odehrají v sobotu 19. března od 18.00 hodin druhý zápas proti Litvě. Kvalifikaci uzavřou v neděli od 16.00 hodin proti Bulharkám.

Sestava a branky Česka: Hillebrandová, Vašulková – Šustková 2, V. Fryčáková, Kovářová 2, Galušková 7, Chlupová, T. Frýčáková, Pešková, Kříčková 3, Franková, Kordovská 3, Jeřábková 4, Kolářová 1, Míšová, Gärtnerová. Trenéři: Hlavatý, Černá.
Nejvíce branek Německa: Bölková 5, Bergerová 4, Grijseelsová, Reimerová, Adamsová, Ingenpassová, Friedbergerová po 3.
Rozhodčí: Metalari, Nikolovski (Makedonie). Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 1:5. Diváci: 600.