1.6.2016 otevřeno: 5407 x

Mise splněna! Ženy pocestují na EURO 2016!

Dnešní výhra 29:19 (11:15) na italské půdě poslala v kombinaci s prohrou Ukrajinek proti Srbsku českou reprezentaci házenkářek na letošní evropský šampionát! České házenkářky dnes v Conversanu celé utkání vedly, ale odpor Italek zlomily až v poslední dvacetiminutovce.

S předstihem si postup na letošní evropský šampionát vybojovaly české házenkářky. Rozhodly o tom dnešní zápasy naší kvalifikační skupiny, v nichž nejprve v Kyjevě podlehla Ukrajina Srbsku 26:31(12:15) a následně CZECH HANDBALL TEAM doslova udolal v Conversanu Italky. Vítězství českých házenkářek se nerodilo tak snadno jako v podzimním duelu v Praze, nebo jak by konečný výsledek 19:29 napovídal. Klíčové jsou ale dva body do tabulky, které znamenají před závěrečným zápasem kvalifikace tříbodový náskok na Ukrajinu, a tedy i jistotu postupu na EURO 2016 z druhé pozice.

Radost na Ukrajině. Radost v Srbsku. A na závěr i radost v Itálii. Sedm bodů z venkovních duelů zajistilo s Češkám s předstihem účast na EURO 2016.

Dnešní utkání na italské půdě, ve kterém velely postupové ambice jednoznačně uspět, nenabídl dlouho očekávané uklidňující vedení českého celku. Ten si sice udržoval od úvodních minut drobný náskok, ale houževnatý domácí tým se nevzdával a Češky v první půli nepustil do více než čtyřbrankového trháku (čtyřbrankovým rozdílem 11:15 také první půle skončila). Na počátku druhého poločasu se Italky opět přiblížily na rozdíl dvou branek, ale naše hráčky trpělivou hrou zlomily odpor domácích. Rozhodující byla pasáž okolo 40. minuty, kdy si svěřenkyně Jana Bašného vzaly čtyřbrankové vedení zpět díky ráně Kordovské a do vedení 15:20 je jen o několik chvil později ranou z druhé vlny rychlého přechodu poslala Růčková. Po brance Keclíkové to bylo záhy 15:21 a Italkám nepomohl ani následný time-out. Stále více se projevovala větší herní kvalita našeho výběru, který kontroloval poslední čtvrthodinu hry. České házenkářky tak míří po čtyřech letech na šampionát starého kontinentu, který hostí v prosinci tohoto roku Švédsko. Pochvalu zaslouží opětovně i fanoušsci české házené, kteří i během tohoto zápasu dokázali CZECH HANDBALL TEAM hlasitě podpořit. Oslavnou tečku za kvalifikačním cyklem chce česká reprezentace udělat před domácím publikem v sobotu v Mostě, kde od 18.00 hod. hostí Ukrajinu

Itálie - ČR 19:29 (11:15)

Sestava a branky ČR: Raníková, Müllnerová - Hrbková a Kordovská po 5, Keclíková 4, Jeřábková 3, Luzumová, Malá, Růčková a Ryšánková po 2, Knedlíková, Salčáková, Stellnerová a Weisenbilderová po 1, Adámková a Hradilová.
Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/4. Vyloučení: 5 - 1. Rozhodčí: Christiansenová, Hansenová (DEN). Diváků: 1000.