2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.6.2016 otevřeno: 2013 x

„Od začátku sezóny jsme si šli za svým cílem,“ říká po postupu Jan Bašný

Kouč české reprezentace házenkářek přiznává, že dnešní duel s Itálii nenabídl líbivou házenou, ale oceňuje tým, že ukázal kvalitu a desetibrankovou výhrou stvrdil splnění postupového cíle kvalifikovat se na EURO 2016.

Přinášíme reakce trenéra Jana Bašného a nejlepší české střelkyně dnešního zápasu i dosavadního průběhu kvalifikačních bojů o EURO 2016 Michaely Hrbkové po výhře 19:29 (11:15) nad houževnatým italským soupeřem. CZECH HANDBALL TEAM si díky tomuto výsledku a dnešní výhře Srbska nad Ukrajinou zajistil konečnou druhou, a tedy i druhou postupovou, příčku v kvalifikační Skupině 2. Z první pozice postupuje na EURO 2016 Srbsko.

 

Důležitý faktor úspěchů české reprezentace - výteční fanoušsci putující za národním týmem nejen do Polska nebo Srbska, ale i dnes do Itálie. Foto: A. Wipf.

 

 „Dnes to nebyla nijak oslnivá nebo krásná házená, ale je důležité, že jsme to zvládli. Od začátku sezóny jsme si šli ale za svým cílem a dnešním zápasem jsme to dohráli, dobojovali. Holky věděli, že když dnes vyhrají, postupují, takže je logické, že tam byla určitá míra nervozity, stresu. Ale je cenné, že i když hra jako taková jistě nebyla podle našich představ, dokázali jsme zápas uhrát, dokázat, že jsme lepší. Nakonec tomu i odpovídá výsledné desetibrankové vítězství.“
 

Jan Bašný, trenér české reprezentace házenkářek

 

 

„Máme velikou radost z postupu i dnešní výhry, ale dnes to rozhodně nebylo jednoduché. Vlastně až do 40. minuty se to nevyvíjelo podle našich představ, Italky hrály velice solidně a trápily nás. Ale zlomily jsme to a jsem skutečně šťastné, že i Srbky zdolaly Ukrajinu, a že už máme jistý postup. Věřím, že o to líp se nám bude hrát i poslední zápas, ve kterém chceme také uspět.“
 

Michaela Hrbková, nejlepší česká střelkyně zápasu Itálie – ČR

 

 

Kvalifikace o EURO 2016 házenkářek - Tabulka Skupiny 2 po 5. zápasech
   tým  z  v  r  p  skóre  b
 1.  Srbsko  5  4  1 0  155:123  9
 2.  ČESKO  5  3  1  1  139:112  7
 3.  Ukrajina  5  2  0  3  144:131  4
 4.  Itálie  5  0  0  5  95:167  0