2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.10.2009 otevřeno: 1757 x

Na srazu reprezentantek chybí jen Raníková

Po čtrnácti dnech se české reprezentantky vrací do Zubří a po přátelských zápasech s Rakouskem je tentokrát čeká již ostrý start evropské kvalifikace.

Dva týmy z každé skupiny postoupí na ME, které v prosinci příštího roku hostí společně Dánsko a Norsko. V naší skupině postupně narazíme na Maďarsko, Švédsko a Ázerbájdžán, s každým soupeřem se střetneme dvakrát (doma – venku). V následujícím týdnu čeká české házenkářky dvojutkání s týmy Maďarska (Kecskemet) a Švédska (Zubří). Kompletní rozlosování kvalifikačních skupin můžete nalézt zde.

 
Naše házenkářky se v místě soustředění sejdou v sobotu v podvečer a v dalších dnech již najedou na pravidelnou tréninkovou zátěž. „V trénincích se samozřejmě zaměříme na oba soupeře, kteří nás čekají. Jak Maďarsko tak Švédsko mají podobný styl a my se v průběhu tréninků zaměříme na zopakování základních věcí jako jsou útočné kombinace nebo práce v obraně. Vycházíme z obrany 0:6, ale zařadíme i cvičení na obranný systém 1:5,“ řekl nám na úvod trenér týmu Jiří Tkadlec.
 
Protože na minulém srazu trenérům chyběly téměř všechny legionářky, mělo soustředění nakonec zcela jiný cíl, než bylo původně plánováno. „Původně jsme se měli již konkrétněji připravovat na soupeře, ale absence klíčových hráček nám toto znemožnila. Ale díky tomu dostaly více prostoru ostatní hráčky, takže i v tomto lze nalézt určité pozitivum. Měli jsme možnost hráčky vidět v zápasech delší dobu, což by se nám při přítomnosti legionářek nepodařilo a v neposlední řadě přinesly dva zápasy proti Rakousku i zkušenosti,“ připomněl trenér.
 
Na nadcházející soustředění by již tým měl být v plné síle, až na jednu výjimku. „V nominaci na první dva zápasy není brankařka Raníková, která po zranění kolene začíná trénovat až 12. října, takže se do soustředění nemůže zapojit. Ale je samozřejmě v nominaci dvaceti osmi hráček pro celou kvalifikaci,“ upřesnil Tkadlec, proč současná brankařská jednička na srazu chybí. K dispozici ale budou již všechny legionářky, které proti Rakousku z nejrůznějších důvodů chyběly: „počítat již můžeme jak se spojkami Zámorskou, Kysučanovou nebo Poznarovou, tak s pivotkou Simerskou. Na tyto hráčky budeme spoléhat, mají s týmem již odehrány tři roky a nasbírané zkušenosti z evropských lig i pohárů. Věřím, že v kompletní sestavě můžeme odehrát dobré zápasy.“
 
Z tradičních hráček v sestavě týmu vypadla pouze Alena Vojtíšková, která se dočasně vzdala reprezentace hned z několika důvodů (klubové, studijní i pracovní).
 
Jak trenéři tak hráčky měli k dispozici záznamy z utkání soupeřů v průběhu Světového poháru, který se v září odehrál v Dánsku. Na něm se utkalo osm nejlepších evropských celků a Švédsko zde dokázalo porazit Rusko. Maďarky pak odehrály vyrovnané utkání s Německem a porazit dokázaly Francii. Jak by český trenér představil oba naše soupeře?
„Maďarsko stejně jako Švédsko praktikuje obranu 0:6 a jejich hra je v útoku spíše zaměřena na postupný útoku a střelbu ze střední vzdálenosti všech tří spojek. Naopak se mi zdá, že nemají speciálně rozpracovaný rychlý protiútok, na rozdíl od Švédek, a to by mohla být jejich slabina,“ myslí si trenér Jiří Tkadlec.
 
Se Švédskem jsme se celkem nedávno utkali v kvalifikaci na ME 2008 a po výhrách 25:19 a 29:25 postupoval na šampionát náš soupeř. „Jak Švédsko tak Maďarsko vyměnily trenéry. Na švédské lavičce je teď bývalý asistent týmu, který do celku zapracoval nové hráčky. Ale koncepce zůstala stejná a jejich slabinou by mohlo být to, že nedisponují levorukou hráčkou na pravé spojce. Ale zato mají výbornou levou spojku Torstenson a dobrou střední spojku, které dobře spolupracují s pivotem. A jak jsem již říkal, daleko lépe mají zvládnutý přechod do rychlého útoku i obranu 0:6,“ prozradil na soupeře ze severu Evropy trenér českého týmu.
 
Naše házenkářky tak budou mít necelé čtyři dny na to, aby se na soupeře připravily. Ve středu ráno soustředění v Zubří přeruší a patnáctka hráček se vydá do dějiště prvního utkání, které se hraje v maďarském Kecskemetu. Zde by měly házenkářky večer absolvovat i krátký předzápasový trénink. V pátek ráno se pak vydají zpět do Zubří, kde v neděli budeme hostit Švédsko.
 
Zubří je baštou mužské házené, ale hráčky i trenéři věří, že diváci si cestu do hlediště sportovní haly najdou v hojném počtu: „veškeré podmínky jsme tu měli perfektní. Z Rožnova pod Radhoštěm, kde bydlíme, to je do haly kousek. Zubří je vyhlášeno skvělým diváckým zázemím a fan klubem a my věříme, že nás diváci poženou za vítězstvím proti Švédsku. Rádi bychom, kdyby si do hlediště našli cestu i diváci z Veselí nad Moraovu, Olomouce a Zlína, kde se hraje interligová házená, ale i z jiných míst Česka. Za to bychom se jim chtěli odvděčit dobrou hrou.“ 
 
Věřme, že se házenkářkám jejich cíle podaří splnit, v tom jim určitě budeme držet palce. Všechny fanoušky tímto zároveň zveme do Zubří. Vstupné na utkání je 50Kč, děti do 15ti let a důchodci mají vstup zdarma. Hromadné klubové objednávky můžete rezervovat na emailu internet@chf.cz .
 
 
Nominace týmu na VT + 2 kvalifikační utkání:
 
Brankářky: Doláková Markéta (Plzeň), Satrapová Lucie (Slavia Praha)
 
Hráčky: Crhová Martina, Martinková Hana (Most), Černá Klára, Knedlíková Jana, Kutlvašrová Hana, Vítková Petra (Slavia Praha), Hrbková Michaela, Spíchalová Jana, Tomečková Romana (Olomouc), Kysučanová Lenka (Metz FRA), Poznarová Pavla (AC Ormi-Loux Patras GRE), Růčková Petra, Salčáková Kristýna (Zlín), Simerská Jana (Le Havre FRA), Zámorská Iva (Byasen NOR)
 
Program týmu:
 
Sobota 10. října
sraz týmu
 
Neděle 11. října
10:00 – 12:00 TJ
16:00 – 18:00 TJ

Pondělí 12. října
10:00 – 12:00 TJ
15:30 – 17:30 TJ
 
Úterý 13. října
10:00 – 12:00 TJ
18:30 – 20:30 TJ (utkání s mld.)
 
Středa 14. října
8:30 odjezd do Maďarska
18:00 – 19:30 TJ
 
Čtvrtek 15. října
10:00 – 11:30 TJ
19:00 HUN – CZE
 
Pátek 16. října
8:15 odjezd do Zubří
18:00 – 20:00 TJ
 
Sobota 17. října
15:00 – 17:00 TJ
 
Neděle 18. října
15:30 CZE – SWE