2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.6.2016 otevřeno: 1289 x

Nevím, jestli do Švédska pojedu, zvažuju konec kariéry, překvapila uprostřed oslav brankářka Raníková

Oslavy byly v plném proudu, házenkářky slavily cestu na ME 2016 do Švédska. Přesto Bára Raníková, velká opora české obrany a zkušená brankářka, v rozhovoru prohlásila: Nevím, jestli do Švédska s holkama pojedu. Zvažuju ukončení kariéry.

 

Jak hodnotíš poslední zápas proti Ukrajině?

Ten zápas byl těžký, myslely jsme si, že to bude lehčí. Obrana nefungovala, ale naštěstí jsme vyhrály. Teď už bude jen radost, euforie, budeme slavit až do rána. Zasloužily jsme si to, bojovaly jsme, už ten zápas v Srbsku byl strašně důležitý. Teď jsme potvrdily naše druhé místo ve skupině.

Po nevýrazném úvodu jste si řekly: Musíme zabrat?

Ano, ale zase se nám to nepodařilo na začátku druhého poločasu, který byl stejný, jako ten první. Polevila obrana, z naší strany to bylo skoro ž trošku laxní. Ale zaplať Pán Bůh za to, zvládly jsme to a teď už budeme jenom slavit!

Co musí náš tým zlepšit, aby se tyhle věci nestávaly i na Euru?

Obranu. Jednoznačně střed obrany, Tam to nefungovalo, nedařila se domluva, pivot nám utíkal, spojky nebyly důrazné… Obrana se určitě bude muset zlepšit.

 

Jak se těšíš do Švédska?

Já uvidím, jestli vůbec do Švédska pojedu. Zvažuju ukončení kariéry. Uvidíme. Holky se určitě těší, ale já teprve uvidím, co bude.

Ani takový úspěch tě neláká k prodloužení kariéry?

Já už jsme prodloužila kariéru třikrát. Teď se musím rozhodnout, jestli holkám ještě můžu nějak pomoct a i podle toho uvidím.

Jaký vidíš v týmu potenciál?

Máme spoustu mladých hráček, které jsou individuálně šikovné. Musíme zapracovat na obraně, útok máme dobrý, máme ostré spojky, holky mají potenciál. Tým je mladý, ale zároveň zkušený díky hráčkám, které už mají velké zkušenosti. A to je dobrá kombinace.