2020 Women´s EHF EURO
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Facebook

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.6.2016 otevřeno: 1951 x

Trenér Filip před baráží o MS: Makedonie je favorit, ale když předvedeme naše maximum, můžeme uspět

Český házenkářský tým čeká už v sobotu 11. června ve Zlíně první ze dvou soubojů s výběrem Makedonie o postup na MS 2017. Trenér Jan Filip na úterním setkání s médii vyložil další plány přípravy českého výběru i silné stránky soupeře.

 

Makedonie je náš častý soupeř. Zvítězit jsme nad ním zatím nedokázali, umíme s nimi ale sehrát velmi vyrovnaný souboj. V čem vidíte jejich sílu?
Jejich síla je v tom, že jejich tým hraje hodně dlouho pohromadě. Zúčastnili se prakticky všech vrcholných akcí. Ústřední postavou je Kiril Lazarov, který bude vůdčí osobností i střelcem týmu. Na to se připravujeme. Mají dobrého brankáře Ristovského a nebezpečná je jejich spolupráce s pivotem.

Stále se opakuje téma absence Filipa Jíchy a Pavla Horáka…
To je téma pořád dokola. Filip i Pavel nám chybí už dlouho. Tým už si svým způsobem zvykl hrát bez nich, je to realita, kterou nezměníme. Myslím, že v tuto chvíli nemá smysl si to pořád připomínat. Budeme samozřejmě rádi, až se kluci budou moci opět zapojit do týmu a hrát, ale do té doby nemá smysl spekulovat, jaké by to bylo s nimi nebo bez nich. Hrajeme tak už delší dobu a budeme hrát v této sestavě, v jaké jsme.

Na sraz dorazilo osmnáct hráčů. Máte jasno o sestavě na sobotu?
Určitou představu máme, ale určitě ještě visí nějaké otazníky. Máme tady tři brankaře. Představu tedy máme, ale samozřejmě se to nejprve dozví hráči a pak to pustíme ven.

Jak se připravujete na netradiční polední čas zápasu?
Je to nezvyk, hrává se tak na turnajích a hráli jsme takto v podobném čase v dubnu proti Rakousku. Ale musíme se na to speciálně připravit. Teď jsme se rozhodli, že poslední dva dny už budeme i trénovat v tomto čase, abychom najeli na tento rytmus, i co se týká stravy, aby to pro nás nebyl skok rovnýma nohama až v sobotu.

Když jste přebírali národní tým, viděli jste obranu jako hlavní problém. Jaký posun tým udělal?
Trošku jsme se zlepšili, ale pořád je obrana to, co nás bolí nejvíc. V útoku jsme se asi posunuli víc, i v obraně trochu ano, ale k tomu ideálu, který je cílem, to má pořád daleko.

Před rokem a půl jste také hráli ve Zlíně s Makedonií vyrovnaný zápas a hlavně velmi dobrý první poločas. Bylo by ideální na něj navázat v sobotu…
Ten první poločas nám tehdy vyšel extrémně dobře. Nakonec jsme zápas nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Ale myslíme si, že teď jsme trochu dál. Máme před soupeřem velký respekt, ten tým má svoji velkou kvalitu. Na druhou stranu jsou oni určitě favorit, ale my věříme v naše schopnosti a cítíme šanci. Pokud se dostaneme na maximum našich herních schopností, můžeme to zvládnout.

 

První zápas hrajete doma, odvetu příští středu v Makedonii. Je to výhoda - nevýhoda?
Zase je to věc, kterou nemůžeme změnit. Určitě by byla výhoda, hrát doma druhý zápas, i vzhledem k tomu, jako atmosféru Makedonci doma umí, ale musíme se na to připravit a srovnat se s tím.

Vracíte se rád do Zlína? Snad bude vyprodáno, jako je ve Zlíně zvykem…
Vracím se sem rád, měli jsme tu vždycky výbornou podporu a je pro nás hrozně důležité, když nás lidi ženou dopředu. Vždycky nám pomohli, věříme, že bude plno. A když bude hala plná, věřím, že nám lidi tu atmosféru udělají, jako vždycky.

 

Přípravný kemp ve Zlíně a kvalifikační utkání proti Makedonii 6. až 16. června 2016

Brankáři: Martin Galia (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Tomáš Mrkva (Hamm-Westfalen, Německo), Petr Štochl (Füchse Berlín, Německo).

Pravé spojky: Petr Linhart (Talent M.A.T. Plzeň), Jan Stehlík (St. Raphaël VAR HB, Francie). 
Střední spojky: Tomáš Babák (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Roman Bečvář (Empor Rostock, Německo), Ondřej Zdráhala (Hamm-Westfalen, Německo).
Levá spojka: Jan Landa (FCC Město Lovosice), Milan Škvařil (Talent M.A.T. Plzeň).
Pravá křídla: Miroslav Jurka (St. Raphaël VAR HB, Francie), Jan Sobol (Azoty Pulawy, Polsko).

Levá křídla: Jakub Hrstka (Tatran Prešov, Slovensko), Milan Kotrč (Dukla Praha).
Pivoti: Leoš Petrovský (Azoty Pulawy, Polsko), Jan Užek (HCB OKD Karviná), Tomáš Říha (HSC 2000 Coburg, Německo), Petr Šlachta (HC Zubří).

Náhradníci:
Dominik Čurda (Ronal Jičín), , Libor Hanisch (Baník Karviná), Tomáš Hes (MŠK Povážská Bystrica, Slovensko), Pavel Horák (HC Erlangen, Německo), Filip Jícha (FC Barcelona, Španělsko), Štěpán Jeníček (Dukla Praha), Daniel Kývala (Dukla Praha), Jiří Motl (FCC Město Lovosice), Tomáš Petržala (Dukla Praha), Jakub Sviták (Dukla Praha), Michal Tonar (Talent M.A.T. Plzeň), Petr Vinkelhöfer (Talent M.A.T. Plzeň).

 

 

Vstupenky na utkání Česko - Makedonie můžete zakoupit online zde

11. června 2016 ve 12.30 ve Zlíně

Cena vstupenky na toto utkání je 299 Kč.

Ke každé vstupence obdrží diváci červené tričko a řehtačku!

 

 

Fotogalerie z tréninku českého týmu

Foto: Alžběta Vejrostová