10.6.2016 otevřeno: 1327 x

Dorostenci v úvodním zápase přípravy porazili Itálii o pět branek

Čeští dorostenci mají za sebou první z trojice zápasů přípravy proti Itálii. V úvodním duelu zvítězili 28:23, trenér Pauza však před odvetou věří ve výrazné zlepšení svého týmu. Jeho hodnocení najdete zde.

Přípravné utkání: Česká republika – Itálie 28:23 (17:12)

Pavel Pauza, trenér českého týmu: “Z mého pohledu dnes útok zaostával za obranou. Zápas byl pro mě průměrný, dobrý byl závěr prvního poločasu, kdy jsme odskočili na rozdíl pěti branek, tam to mělo nějakou úroveň. Ve druhé půli jsme změnili obranu, v prvním poločase jsme hráli 0:6, ve druhé půli jsme přešli na 1:5. Byly tam chyby, které si budeme muset vyříkat. Drželi jsme odstup čtyř pěti branek, měli jsme ale problémy s koncovkou ve druhé půli. Avšak musím být fér, v klubech už je to téměř měsíc od skončení soutěží, vytížení hráčů, co se týká házené, je menší. Bylo to znát, ale musíme být v tomto přísní a po reprezentantech chtít víc. Vítězství je fajn, ale zítra chceme rozhodně hrát lépe. Naše představa byla, že Italové budou hrát kombinovanější obranu, ale celou dobu hráli 0:6. Přivítal bych, kdyby i oni předvedli něco dalšího, vzhledem k soupeřům, kteří nás čekají. Do hry jsme dostali všechny hráče kromě leváků, ale v dalším zápase to zase protočíme. Hledáme typově optimální dvojice v obranách. Především dvojice obránců na středu – nejlépe se zatím jeví Přibyl s Patzelem, ale další dostanou ještě dost šancí. Rozhodně bych byl spokojenější, pokud bychom byli ve druhé půli střelecky úspěšnější – kdybychom ve druhém poločase zdvojnásobili poločasové skóre, myslím, že by to byl odpovídající rozdíl mezi námi a Italy.”

Střelci branek Česka: Janíček 6, Hradecký 4, Valoušek 3, Režnický 3, Zelenka 3, Skalický 2, Harabiš 2, Pekař 2, Patzel 1, Piroch 1, Vaněk 1.