11.6.2016 otevřeno: 1849 x

Český tým ve Zlíně přetlačil Makedonii 28:22!

Po prvním „poločase“ barážového dvojutkání vedou čeští házenkáři nad Makedonií rozdílem šesti branek. Ve Zlíně ve skvělé atmosféře zvítězili skvělým bojovným výkonem v prvním zápase 28:22 a do Makedonie odjíždí ve skvělé náladě.

V prvním poločase měli na hřišti navrch čeští házenkáři. Po vyrovnané úvodní patnáctiminutovce si vypracovali po trefách Zdráhaly dvoubrankový náskok, vedení pak přesnými střelami navyšovali především Babák s Bečvářem. Makedonská obrana zasahovala proti českým kanonýrům tvrdě, kolektivním bojovným výkonem si však Češi vypracovali před přestávkou čtyřbrankový náskok. Střelecky se navíc nedařilo kanonýru Kirilu Lazarovovi, v prvním poločase zapisoval branky prakticky výhradně ze sedmimetrových hodů, vylámal si zuby na dobře zasahujícím Galiovi, kterého občas podpořila dobře postavená branková konstrukce.

Na začátku druhého poločasu dostal Babák osobního strážce, střelecky ho však zastoupil Stehlík, českou síť výborně strážil Martin Galia, a tak zůstávalo vedení Čechů na třech brankách. Po sedmičce Zdráhaly ve 45. minut to bylo dokonce o čtyři góly 21:17, a když dalšími dvěma zákroky tým podržel Galia, mohli jít Češi po ráně Babáka do trháku (22:17). Makedonci se však pod tlakem zvedli, dvěma brankami v řadě manko zkorigovali na rozdíl tří gólů a česká lavička brala time. Zase to pak na sebe vzal střelec Zdráhala a český výběr se vrátil do tempa.

Hra se přitvrdila, přesně ale mířili Zdráhala s Bečvářem. Hala byla na nohou, červené peklo vřelo! Češi vedli v 57. minutě nad Makedonií 27:20 a Makedonci se šli znovu poradit. Dvěma brankami pak sice nepříznivé skóre zkorigovali na 27:22, český tým už ale za mohutné podpory svých fanoušků uhájil bezpečný odstup a pak oslavil šestibrankové vítězství.

Česká republika - Makedonie 28:22 (14:10)

Sestava a branky Česka: Mrkva, Galia – Hrstka 2, Bečvář 4, Jurka 3, Sobol 1, Stehlík 5, Babák 5, Kotrč 1, Linhart, Petrovský 1, Škvařil, Zdráhala 6, Užek, Landa, Říha.
Nejvíce branek Makedonie: Lazarov K. 8, Mirkulovski 4, Georgievski 4.
Rozhodčí: Sondors, Licis (LAT). Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/5. Vyloučení: 4:4. Diváci: 2000.