12.6.2016 otevřeno: 1346 x

Dorostenci uzavřeli přípravu v Itálii výhrou

Česká dorostenecká reprezentace zvítězila i ve třetím přípravném utkání proti Itálii. Příští týden se hráči sejdou v Nymburce. Jaký je další plán přípravy nejmladších reprezentantů přiblížil Pavel Pauza.

Přípravné utkání: Česká republika – Itálie 28:21 (8:5)

Čeští házenkáři odehráli proti Italům třetí utkání ve třech dnech, potřetí slavili výhru a trenér Pavel Pauza byl i přes některé výhrady s výkonem svých svěřenců velmi spokojen. „Byl to zajímavý zápas. Totálně jsme změnili obranu. Celý zápas jsme hráli obranu 1:5 až skoro 1:2:3. Celkově jsme se na utkání velmi dobře připravili, příprava nás ale stála koncentrace v útoku a v přechodu. Zajímavý tak byl poločasový výsledek 8:5, šance, které jsme nedali, nás stály třeba průběžný výsledek 15:5. Ale přesto jsme s utkání spokojení. Dnes jsem byl viditelně na tom lépe, jen koncovky jsme neproměňovali. Obrana byla náročná, hodně pohyblivá a stála nás spoustu sil, to nás pak mohlo stát právě koncentraci v přechodu do rychlého útoku. Nakonec jsme sice dali 28 branek, druhý poločas byl útočnější. Pro mě je ale hlavní plus, že jsme dali důraz na obranu, hráli jsme jinou obranu než v posledních dvou zápasech, to je v přípravě klíčové a v prvním poločase jsme pokyny dodrželi na 100%. Třetí vítězství v řadě je plus, které se počítá. Odjíždíme spokojení,“ řekl po zápase trenér Pauza.

Co čeká české dorostence dál? Následující měsíc se budou připravovat individuálně podle připraveného tréninkového plánu. „Za týden se sejdeme v Nymburce, kde hráčům ukážeme, jak se mají během prázdnin kondičně připravovat. Chceme si otestovat jejich fyzickou výkonnost a ukázat jim, jak mají pracovat do příštího srazu. Dostanou plány s cíli, ke kterým by se měli posunout a protože jim důvěřujeme, věříme, že se 20. července sejdeme ve slušné kondici a budeme mít na co navázat. Nemáme možnost připravovat se kontinuálně společně po celý červenec, jako to má část týmů, se kterými jsme se poměřili, ale věříme, že jsme schopní to zvládnout,“ dodal Pauza.

Střelci branek: Patzel 8, Skalický 5, Piroch 5, Hozman 4, Režnický 3, Hradecký 1, Janíček 1, Křístek 1.