4.7.2016 otevřeno: 1117 x

Dorostenky prohrály s Faerskými ostrovy 11:12

Ve druhém zápase na Otevřeném ME prohrály české dorostenky o gól s Faerskými ostrovy. Ve třetím utkání je čeká Španělsko.

Otevřené ME: Česká republika – Faerské ostrovy 11:12 (3:8)

Po skvělém výkonu s Ruskami přišlo tvrdé vystřízlivění v zápase s Faerskými ostrovy. „Od začátku jsme byli horším týmem na hřišti. Měli jsme problémy hlavně se zakončováním útočných kombinací. Obrana docela fungovala, dobré zákroky předváděla Jana Vašulková. Později v prvním poločase si soupeř vypracoval pětibrankový náskok. Po poločase 8:3 pro soupeře jsme už neměli co ztratit, tak jsme mnohem více otevřeli obranu a snažili jsme se získávat míče. To se nám dařilo. Postupně jsme stáhli rozdíl skóre na jednu branku a byli jsme blízko vyrovnání. Soupeř ale stále odpovídali, stále se nám nedařila střelba a nedostávali jsme se rychlých útoků. I když holky v závěru předvedly velkou bojovnost, už to nestačilo. Nakonec jsme neměli v závěru ani šanci zahrát power-play,“ popsal zápas proti Faerským ostrovům asistent trenéra Ondřej Václavek.

V úterý v 15.00 hodin se tým postaví proti výběru Španělska. „Nezbývá nám, než zítra zabojovat proti Španělsku, což nebude jednoduché. Dívali jsme se totiž na utkání mezi Španělskem a Faerskými ostrovy, Španělky vyhrály. Zítra musíme holky dobře namotivovat. Nebylo to o únavě, ale strach z toho, že bychom mohli vyhrát, protože jsme byli v tomto utkání favority a tu roli jsme neunesli,“ zhodnotil hlavní aspekty prohry Václavek.

Program a výsledky českého týmu v základní skupině B na Otevřeném ME 2016:

4. 7. 2016 12:00 Rusko – Česká republika 15:14 (8:5)
4. 7. 2016 18:00 Česká republika – Faerské ostrovy 11:12 (8:3)
5. 7. 2016 15:00 Česká republika - Španělsko

Nominace:

Brankářky: Lucie Preslová (TJ Sokol Písek), Hana Mučková (TJ Sokol Poruba), Jana Vašulková (HC Zlín),
Pivotky: Barbora Večeřová (DHC Slavia Praha),
Levé spojky: Michaela Konečná (TJ Sokol Poruba),
Levá křídla: Tereza Lapčíková (HC Zlín), Adéla Baumbachová (HC Zlín),
Pravá křídla: Tereza Eksteinová (DHC Plzeň), Adéla Novotná (DHC Slavia Praha),
Levé spojky: Jolana Mizerová (HC Zlín), Anna Vilímová (Skol Kobylisy II),
Pravé spojky: Sára Kovářová (TJ Sokol Písek), Silva Polášková (Tatran Bohunice),
Střední spojky: Jitka Brožová (Jiskra Havlíčkův Brod), Karolína Žáčková (DHK Zora Olomouc), Alžběta Hynková (TJ Sokol Vršovice).