6.7.2016 otevřeno: 1042 x

Dorostenky zahájily boj o deváté místo vítězstvím

Druhou výhru na turnaji ve Švýcarsku si připsal český výběr dorostenek. V utkání s Finskem zvítězily mladé Češky 22:16, zítra je čeká Švýcarsko.

Otevřené ME: Česká republika – Finsko 22:16 (12:8)

Házenkářky vstoupily do bojů ve skupině o 9. až 12. místo výhrou nad Finskem a trenéři týmu byli s výkonem hráček spokojeni. „V utkání s Finskem jsme si připsali povinnou výhru. Od začátku jsme šetřili dvě hráčky Mizerovou a Hynkovou, které nejsou zdravotně stoprocentně v pořádku, a využili jsme v utkání všechny hráčky kromě třetí brankářky Jany Vašulkové. Obě brankářky předvedly skvělý výkon, dařila se nám i střelba. Jsme spokojení s tím, jak utkání sehrály hráčky, které v předchozích zápasech neodehrály tolik minut. Podle výsledků jsme čekali, že je to nejslabší soupeř v meziskupině o 9. až 12. místo. Nejlepší střelkyní zápasu byla Sára Kovářová, ale musíme pochválit i Baumbachovou, která dala čtyři branky a Vilímovou,“ popisoval utkání asistent trenéra Ondřej Václavek.

Tým, který už vybojoval na turnaji dvě výhry tak vyhlíží další soupeře – Polsko a Švýcarsko. „U nás teď panuje velká spokojenost. Dařila se nám kombinační hra i střelba z křídel. Hlavně v prvním poločase i rychlý útoku, ve druhé půli se začala projevovat únava. Teď musíme zregenerovat, v koncích utkání bylo znát, že jsou hráčky unavené. Všichni mají nařízenou povinnou regeneraci. Zítra nás čeká Švýcarsko, které na nás bude určitě dobře připraveno. V přátelských utkáních jsme Švýcarky nejprve překvapili, pak ale ve druhém zápase zaskočily soupeřky svou hrou nás. Uvidíme, jestli se nám podaří je překvapit tentokrát. Doufáme, že budou i obě hráčky, které dnes nehrály, zítra připraveny. Navíc oproti základní skupině, kdy se hrálo dvakrát dvacet minut, se teď hraje každý poločas o pět minut déle, to je poměrně výrazné prodloužení,“ dodal Václavek, který děkuje jménem týmu i za podporu fanoušků: „Přišli nás podpořit házenkáři Dukly Praha a my si myslíme, že i to hráčky podpořilo, proto doufáme v další podporu našich fanoušků.“

Program a výsledky českého týmu v základní skupině B na Otevřeném ME 2016:

4. 7. 2016 12:00 Rusko – Česká republika 15:14 (8:5)
4. 7. 2016 18:00 Česká republika – Faerské ostrovy 11:12 (8:3)
5. 7. 2016 15:00 Česká republika - Španělsko 21:18 (12:5)
6. 7. 2016 15:00 Česká republika – Finsko 22:16 (12:8)
7. 7. 2016 13:00 Švýcarsko – Česká republika
8. 7. 2016 13:00 Polsko – Česká republika

Nominace:

Brankářky: Lucie Preslová (TJ Sokol Písek), Hana Mučková (TJ Sokol Poruba), Jana Vašulková (HC Zlín),
Pivotky: Barbora Večeřová (DHC Slavia Praha),
Levé spojky: Michaela Konečná (TJ Sokol Poruba),
Levá křídla: Tereza Lapčíková (HC Zlín), Adéla Baumbachová (HC Zlín),
Pravá křídla: Tereza Eksteinová (DHC Plzeň), Adéla Novotná (DHC Slavia Praha),
Levé spojky: Jolana Mizerová (HC Zlín), Anna Vilímová (Skol Kobylisy II),
Pravé spojky: Sára Kovářová (TJ Sokol Písek), Silva Polášková (Tatran Bohunice),
Střední spojky: Jitka Brožová (Jiskra Havlíčkův Brod), Karolína Žáčková (DHK Zora Olomouc), Alžběta Hynková (TJ Sokol Vršovice).