28.7.2016 otevřeno: 2469 x

Dnes se Slováky smírně

První z dvojice přátelských utkání se Slovenskem dnes sehráli čeští dorostenci v pokračující přípravě před M18 EURO 2016. S domácím výběrem v hale ŠKP remizovaly 25:25 (15:14).

Po srazu v Brně a vlakovém přesunu do Bratislavy naše dorostenecká reprezentace pod vedením trenéra Pauzy a asistenta Hladíka zahájila další blok přípravy před evropským šampionátem. Proti domácímu Slovensku v hale ŠKP byla v prvním poločase aktivnější, ale nebyla schopna odskočit do výraznějšího náskoku (opakovaně však CZECH HANDBALL TEAM vedl rozdílem tří branek. Po přestávce to byli opět Češi, kdo tahal za delší konec, ale i díky celkem devíti sedmimetrovým hodům Slovenska duel vyústil v remízu. Střelecky se v první půli nejvíce dařilo v českém dresu Janu Hradeckému, díky čtyřem zásahům v druhé půli se stal opět nejlepším českým střelcem Martin Janíček. Odveta je na programu zítra.

Slovensko - ČR 25:25 (14:15)
28. července 2016, hala ŠKP Bratislava, M18 (dorostenci)
Sestava a branky ČR: Studený, Štefanič - Hradecký 4, Skalický 1, Zelenka 3, Valoušek 1, Janíček 5, Režnický 1, Harabiš 1, Hozman 3, Karlovec 1, Patzel 2, Krčál 2, Piroch 1, Šmíd, Přibyl

„Hodně jsme zkoušeli sestavu, naši důležití hráči zdaleka nehráli v takovém zatížení. Zítra se do toho ale obujeme, zápasový program přípravy před mistrovstvím budeme chtít zakončit výhrou. V první půli mě nepotěšilo patnáct inkasovaných branek, na druhou stranu se nám tam dařilo v ofenzívě. Musíme ale obranu zlepšit, v základní skupině mistrovství Evropy, by nám takový výkon úspěch nepřinesl.“