12.8.2016 otevřeno: 3288 x

Dorostenci v Koprivnici nestačili na domácí Chorvaty

Čeští dorostenci podlehli ve svém druhém zápase na ME v Koprivnici domácím Chorvatům 19:25 (10:12). "Nemáme se za co stydět," říká po druhé prohře na M18 EURO 2016 kouč Pavel Pauza.

Také ve druhém zápase na evropském dorosteneckém šampionátu zvolil český tým pod hrozbou spojek soupeře vysunutou obranu 1-5, která už od úvodních minut dělala domácím problémy. Skóre prvního poločasu, stejně jako ostatně úvodní 50 minut duelu bylo vyrovnané. Češi hráli na hraně svých možností, ještě za stavu 18:18 se zdálo, že přestáli nejhorší tlak nejen soupeře, ale i okolí. Navrch získávala česká výprava ve hře, ale také v hledišti, kde byli hodně slyšet i čeští fandové. Jenže nízká produktivita v zakončení nedovolila českou převahu v polovině druhé půle přetavit ve vybudování náskoku, naopak svěřenci Pauzy začali ztrácet a v závěrečné pasáži se s nepříznivým vývojem nedokázali vypořádat a nakonec museli skousnout až příliš výraznou prohru 19:25 (10:12). V prvním zápase dne zdolal Island suverénně Švédsko, a tak je skupina C jedinou, kde o postupujících do nejlepší osmičky turnaje rozhodne až nedělní program. Tam se v případě výhry Chorvatů nad Švédy a vlastního vítězství nad Islandem o 8 branek může teoreticky probojovat i CZECH HANDBALL TEAM!

Týmovou soudržnost, bojovnost hráčů i podporu fanoušků oceňoval po zápase přímo v Koprivnici i prezident ČSH Radek Bendl. Foto: www.m18euro2016.com.

„Přestože nám nevyšel konec utkání, tak musím trvat na tom, že se nemáme za co stydět. Po většinu duelu jsme hráli na hraně svých možností, v obraně určitě. Týmový projev byl přesně takový, jaký si přejeme, nasazení, bojovnost, důraz. Nedokázali jsme ale převahu přetavit ve vedení, které by nám dalo šanci ustát tlak pořádající země. Důvody, proč jsme si nevybudovali náskok, jsou evidentně v útočné fázi. Jednak to bylo stejně jako včera o produktivitě zakončení, ale byly tam další věci, co musíme zlepšit. V útoku jsme věděli, že jejich vysunutá obrana toho našim spojkám tolik nedovolí, chtěli jsme hrát více do křídel, což se nám dařilo pouze do toho pravého. Kde bych viděl velkou rezervu, to byl přechod, neměli jsme z něj takový tlak, jak jsme chtěli, ale na druhou stranu nás obrana stála hodně sil. Ty nám dodávala i podpora českých diváků, které musím vyzdvihnout a poděkovat jim, protože nám v mnohém udělali v hale domácí atmosféru.“

Pavel Pauza, trenér dorostenecké reprezentace ČR

M18 EURO 2016, skupina C, výsledky 2. dne

ČR - Chorvatsko 19:25 (10:12)
Sestava a branky ČR: Studený, Štefanič – Hradecký 4, Skalický 1, Zelenka 1, Valoušek, Janíček, Režnický 1, Harabiš 3, Hozman 2, Karlovec, Patzel 6, Krčál 1, Piroch, Nantl, Přibyl

Island - Švédsko 32:29 (15:16)