19.8.2016 otevřeno: 1790 x

Dorostenci EURO neudrželi, Švýcarům podlehli o sedm branek

Čeští dorostenci po nevydařeném úvodu zápasu dlouho sahali ve svém předposledním vystoupení na ME házenkářů do 18 let po dobrém výsledku, když ještě ve 45. minutě ukazovalo skóre stav 21:20. V posledních deseti minutách ale dorostenci ztratili šanci bojovat o třinácté místo a tím i o setrvání v elitní skupině mistrovství Evropy dorostenců pro rok 2018. Ve svém posledním střetnutí na turnaji budou usilovat alespoň o první výhru na turnaji a konečné 15. místo. Soupeřem jim bude horší z dvojice Polsko – Slovensko.

Švýcarsko lépe vstoupilo do zápasu a ujalo se taktovky utkání. Češi se ale záhy zlepšili a dokázali vyrovnat. Po prvních třiceti minutách se sice Švýcaři znovu dostali do vedení (12:10), Češi jim ale stále šlapali na paty. Rozhodovalo se až v samotném závěru, který čeští mladíci nezvládli. Z vyrovnaného stavu nakonec jejich ztráta narostla na konečný sedmibrankový rozdíl.

Momentka z utkání mezi Českou republikou a Švýcarskem.| Foto: m18euro2016.com

Pavel Pauza, trenér týmu České republiky: „Na začátku jsme byli hrozně svázaní. Vstup do zápasu byl z naší strany velmi ustrašený, měli jsme pocit velké odpovědnosti. Za třináct minut jsme dali jediný gól a bylo to pak 1:5. Pak jsme zabojovali, dokázali jsme to dotáhnout, vyrovnat, ale pak už to bylo o tom, kdo vydrží fyzicky, a my jsme v závěru asi odešli. Na většinu soupeřů naše fyzické parametry nestačí. Na sílu nás soupeř přetlačí, zatímco my jej dokážeme v akci jen zbrzdit. Pak kupíme chybu za chybou a všechno nás stojí hrozně moc sil. Hráči, kteří se v naší domácí soutěži prosazují snadno, se tady skoro prosadit nedokážou. Proto jsme stále tím, kdo dotahuje. Umíme se vrátit do zápasu, ale neumíme ho zvrátit a překlopit na naši stranu. Na konci zápasu už jsme hráli vabank. Zkoušeli jsme dvojí i celoplošnou osobku, všechno možné. Ale dnes byl soupeř prostě lepší. Nebudeme si dělat alibi. Na začátku lépe vstoupil do utkání, hrál sebejistěji a odvážněji. Zítra bude proti nám hrát smutnější z dvojice Polsko – Slovensko. Chtěli jsme udržet elitní skupinu, strašně moc. Nechtěl jsem se dostat do této pozice, která je těžká nejen pro nás, ale i pro ty, co přijdou po nás. Je to těžké a je to smutný pocit.“

M18 EURO 2016, souboj o 13. - 16. místo

Švýcarsko – Česká republika 28:21 (12:10)

Sestava a branky Česka: Studený, Štefanič 1 – Hradecký 4, Skalický 3, Zelenka, Valoušek 2, Janíček 3, Režnický 2, Harabiš, Hozman 2, Karlovec, Patzel 3, Krčál, Piroch, Nantl, Přibyl 1