21.8.2016 otevřeno: 1458 x

Čeští dorostenci skončili po výhře nad Slováky na 15. místě

Po výhře nad slovenskou reprezentací obsadili čeští dorostenci na M18 EURO 2016 v Chorvatsku konečnou 15. příčku. Turnaj zakončili vítězstvím 39:30 (15:16).

Včera se v Koprivnici v zápase o konečné 15. místo utkali svěřenci trenéra Pavla Pauzy se Slováky, s kterými těsně před odjezdem na mistrovství sehráli dva přípravné duely v Bratislavě. V prvním z nich remizovali, v druhém si připsali výraznou prohru, a díky častým vyloučením v prvním poločase se ani vzájemný zápas na šamiponátu dlouho nevyvíjel podle českých představ. V druhém poločase ale CZECH HANDBALL TEAM jednoznačně dominoval, vsítil 24 branek, zcela jasně opanoval průběh utkání a na závěr svého představení na evropském šampionátu si připsal první vítězství. Nejlepším českým hráčem utkání byl vyhlášen Ondřej Skalický.

Pivot Daniel Režnický bojuje se slovenskou obranou. Režnický byl s 11 góly nejlepším střelcem české reprezentace v jejím posledním zápase na M18 EURO 2016.

První vítězství českých barev už ale nic nemohlo změnit na tom, že česká dorostenecká reprezentace (společně se Slovenskem a také celkově čtrnáctým Švýcarskem) opouští elitní skupinu a turnaje EURO. Zápas byl minimálně na další čtyři roky posledním vystoupením mužského týmu do 18 let na mistrovství Evropy. O návrat do elitní skupiny bude další reprezentační cyklus bojovat na turnajích European Championship v roce 2018.

„Dnes to bylo o hlavě, navíc se to nevyvíjelo tak, jak jsme měli v plánu. Jsem proto rád, že jsme ale ukázali charakter a předvedli hodně vydařenou druhou půlku, která nám zajistila jasnou výhru.“

Pavel Pauza, trenér české dorostenecké reprezentace

Obsáhlé hodnocení evropského šampionátu s trenérem Pavlem Pauzou přineseme v průběhu příštího týdne.

ČR - Slovensko 39:30 (15:16)
Sestava a branky ČR: Studený, Štefanič – Hradecký 4, Skalický 8, Zelenka 4, Valoušek 5, Janíček, Režnický 11, Harabiš 2, Hozman 1, Karlovec, Patzel 2, Krčál, Piroch, Nantl 2, Přibyl