15.10.2009 otevřeno: 1574 x

Házenkářky sahaly po remíze

AKTUALIZOVÁNO! Dnes večer nastoupily české házenkářky k úvodnímu střetnutí kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2010. Jejich prvním soupeřem na cestě kvalifikací bylo Maďarsko, se kterým jsme se utkaly na jeho půdě. Proti silnému soupeři odehrály výborný zápas a favorita dlouho trápily.

1.utkání kvalifikace ME 2010

Maďarsko – Česko 24:20 (13:9)

Před zaplněnou halou v Kecskemetu nastoupily české házenkářky k úvodnímu zápasu kvalifikace o postup na ME 2010. Maďarsku se hned na úvod podařil brankový trhák na 6:2, když jeho hráčky trestaly především naše chyby v rozehrávce, které jim umožňovaly dostávat se do rychlého útoků. V následujících minutách se hra již srovnala a oba týmy se střídaly ve skórování. V poločase pak maďarské házenkářky držely čtyřbrankový odstup od českého týmu, když do šaten odcházely oba týmy s vedením 13:9 pro domácí. Druhá půle začala pro naše barvy dobře, když jsme v přesilové hře dokázali snížit na rozdíl dvou branek. V dalších minutách zápasu měly dokonce naše hráčky herní převahu a podařilo se jim snížit na rozdíl jediné branky. České házenkářky měly dvě velké šance srovnat, ale dvakrát neuspěly z rychlého protiútoku proti dnes výborně chytající soupeřově brankaře Pálingerové. Ta za stavu 19:18 chytila dvě vyložené šance našich hráček a Maďarsko se pak dokázalo brankově opět odpoutat. V závěru domácí odskočily na rozdíl čtyř branek, kterým také utkání skončilo. České házenkářky ale rozhodně zaslouží pochvalu za výborný výkon, kterým velmi dlouho trápily maďarského favorita. V české brance celé utkání odchytala brankařka Satrapová, kterou dvakrát na sedmimetrový hod vystřídala Doláková. Z hráček v poli se na hřišti objevily všechny házenkářky, patnáctá Hana Martinková zůstala na tribuně sportovní haly.

Nyní čeká na české házenkářky společná večeře s maďarským týmem a ráno se celá výprava vrací zpět do Zubří. Zde v neděli od 15:30 odehraje druhé utkání proti Švédsku.

Sestava a branky Česka: Doláková, Satrapová – Zámorská 3, Knedlíková 1, Kysučanová 3, Poznarová 3, Salčáková 1, Kutlvašrová, Černá 2, Vítková, Hrbková 1, Simerská 2, Tomečková 4/3, Růčková

Nejlepší střelkyně Maďarska: Tóthová 10/6,

Sedmimetrové hody: 6/6 - 5/3 , vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Gubica, Miloševič (CRO), diváků: 1800 (celková kapacita haly 2000)

Komentář trenéra Jiřího Tkadlece: „odehráli jsme celkem povedené utkání a to zejména po taktické stránce. Hráčky splnily všechny pokyny, které jsme jim dali a to zejména v defenzivní činnosti. I proto padlo v utkání relativně málo branek. Nám se příliš nedařilo v postupném útoku, kde jsme se nedokázali prosadit přes vysoký střed soupeře střelbou z prostoru spojky ani střelbou z pivota. V obraně jsme dobře pokrývali soupeřovy útočné kombinace a v závěru jsme sahali po remíze.

Ta by byla určitě obrovským překvapením. Ale musíme uznat, že Maďarky jsou kvalitnějším celkem a mají i lepší fyzické dispozice. Jsem rád, že jsme si v bouřlivé atmosféře dokázali, že i na půdě soupeře umíme odehrát dobrý zápas a bude to určitě povzbuzením do nedělního zápasu se Švédskem. Mám také radost, že jsme ve druhém poločase uhráli se soupeřem remízu, protože v kvalifikaci může rozhodovat každý gól a hráčky utkání dohrály výborně i takticky.

Zítra odpoledne se vracíme zpět do Zubří, kde budeme večer trénovat. Trénink již bude zaměřený na nedělního soupeře Švédsko. Máme pak ještě další den na to, abychom se na soupeře, kterého mám již teď v hlavě, dobře připravili. Všechny hráčky jsou zdravotně v pořádku a jsem rád, že jsme je dnes mohli zapojit všechny do utkání a ty více vytížené si mohly v zápase i na chvíli odpočinout. Byl bych rád, kdyby i na naše utkání v Zubří přišla plná hala a vytvořila nám domácí prostředí.“