7.10.2016 otevřeno: 1935 x

Dorostenky v Břvích na Maďarky nestačily

Výběr trenéra Červenky dnes v Břvích podlehl Maďarkám 15:21 (10:10). V zahajovacím zápase turnaje Olympijských nadějí přehrály Polky Slovenky 30:28 (16:12). Turnaj hráček do 17 let pokračuje po oba víkendové dny.

Dnes zahájený turnaj zemí Visegrádské čtyřky pro házenkářky ročníků narození 2000 (a mladší) na úvod přinesl výhry celků Polska a Maďarska. V zahajovacím utkání Polky začaly mít nad svými slovenskými soupeřkami navrch okolo 15. minuty duelu a až do závěru si kontrolovaly výrazný náskok. Ten se bojovným Slovenkám vedeným Dánem Heine Jensenem podařilo v úplné koncovce stáhnout na rozdíl dvou branek, ale na zvrat to nestačilo.

O podporu rodinných příslušníků i fanoušků se v zápase proti Maďarsku mohla opřít i Veronika Šípová.

České házenkářky zahájily turnaj zápasem s Maďarskem a po úvodní pasáži, ve které měly zjevně více ze hry maďarské hráčky, se s podporou diváků dostaly až do tříbrankového vedení (9:6). Dlouhá pasáž bez vstřeleného gólu ale v koncovce první půle stála svěřenkyně Michala Červenky vybojované vedení a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 10:10. V druhém poločase se už projevila fyzická a házenkářská vyspělost soupeřek, které utkání dovedly k výhře o šest branek.

Oba dnešní duely rozhodovali sudí Jiří Špunar a David Šlesinger. Turnaj pokračuje sobotními zápasy Slovensko – Maďarsko (16.00 hod.) a ČR – Polsko (18.00 hod.). Všechny duely jsou přenášeny na portále TVCOM.

W17 V4 Olympic Hopes (Břve u Prahy) - Výsledky 1. dne

Polsko – Slovensko 30:28 (16:12)

ČR – Maďarsko 15:21 (10:10)
Sestava a branky ČR: Novotná, Řezáčová, Polášková – Vavroušková 1, Šmrhová 2, Kepková, Issová, Stříšková 1, Smetková, Franková 1, Hubová 1, Holečková, Hynková 2, Konáriková, Mikulášková 2, Oravcová 3, Šípová 2

Michal Červenka, trenér CZECH HANDBALL TEAM W17: „Maďarky měly po většinu zápasu navrch, ale nám se přes jejich kvalitu a lepší fyzické parametry dařilo vypořádat se s jejich útokem. Stálo nás to ale asi moc sil. To vidím jako hlavní důvod toho, proč nám od 20. minuty začal vlhnout střelecký prach. Holky ale bojovaly až do konce. Čeká nás hodně práce, to je jasné, jsme v počátcích spolupráce. Teď se soustředíme na Polky i na naši souhru v útočné fázi.“