8.10.2016 otevřeno: 1679 x

České dorostenky se zítra se Slovenskem utkají jen o třetí místo

Výsledky druhého hracího dne turnaje Olympijských nadějí v Břvích rozhodly, že se v nedělních duelech střetnou o celkové první místo Maďarsko s Polskem a československý souboj rozhodne o konečném třetím místě. Oba zítřejší dopolední zápasy opět na portále TVCOM.

Dorostenecká reprezentace českých házenkářek pod vedením Michala Červenky dnes v Břvích u Prahy nestačila na stejně staré Polky, kterým podlehla 24:26 (12:13). Naše hráčky celé utkání potýkaly s nízkou produktivitou střelby, často z vyložených pozic. Celkově v zápase neproměnily 5 sedmimetrových hodů a trápila je nejlepší polská hráčka utkání, brankářka Marta Chodakowská. Duel byl přesto vyrovnaný, byť v něm Češky tahaly za kratší konec. Jako rozhodující se ukázaly dvě dlouhé a nevyužité dvojnásobné přesilovky v průběhu druhé půle. Zvláště ta druhá okolo 50. minuty utkání určila ráz koncovky - Polky v dvojnásobném oslabení dvakrát udeřily, z nerozhodného stavu 20:20 odskočily na 20:22 a z následné psychické výhody vytěžily rozhodující trhák (v 58. minutě to bylo již 21:25). Českému týmu opět nešla upřít snaha a výsledkem bylo snížení z ruky Terezy Holečkové na 24:25. Do konce v tu chvíli zbývalo 50 vteřin, ale soupeř si už výhru vzít nenechal.

Valerie Smetková (uprostřed) byla se 7 brankami střeleckou tahounkou českého týmu. Ten se ale v koncovce celkově trápil. Foto: R. Grim, ČSH

V prvním zápase dne se dařilo Slovensku obdobně jako včera Češkám držet s favorizovanými Maďarkami krok po celý první poločas, na počátku toho druhého se ještě ujaly vedení 15:14, ale koncovka zápasu probíhala už podle scénáře Maďarek, které si po další pětibrankové výhře upevnily první příčku v tabulce a zítra jim ke konečnému vítězství v turnaji stačí i remíza proti Polkám.

W17 V4 Olympic Hopes (Břve u Prahy) - Výsledky 2. dne

Slovensko - Maďarsko 24:29 (12:13)

ČR – Polsko 24:26 (10:11)
Sestava a branky ČR: Novotná, Řezáčová, Polášková – Vavroušková 3, Šmrhová, Kepková 2, Issová, Stříšková 2, Smetková 7, Franková 1, Hubová 3, Holečková 1, Hynková 3, Konáriková, Mikulášková, Oravcová, Šípová 2

Michal Červenka, trenér CZECH HANDBALL TEAM W17: „Dnes rozhodly naše nedané šance, ať už sedmičky nebo jasné příležitosti z brankoviště a křídel. První půli jsme měli díky herní převaze vést o pět až šest branek, ale takhle jsme jen dotahovali a nezvládli to ani po psychické stránce. Polská brankářka byla vyhlášena zaslouženě nejlepší hráčkou zápasu.“

Valerie Smetková, spojka CZECH HANDBALL TEAM W17: „V první půli jsme zase dobře bránili a díky tomu měli převahu. Tu jsme ale nedokázali proměnit ve vedení. Podle mě jsme v druhém poločase v obraně trochu polevili a klíčové hráčky Polska tohoto dokázaly využít. V kombinaci s naší špatnou koncovkou z toho byla další prohra.“