17.10.2009 otevřeno: 1237 x

Juniorky vítězně s Rumunskem

Dva přátelské zápasy sehrají v rámci soustředění v Olomouci české házenkářky. Jejich soupeřem je shodně Rumunsko a jedno utkání již mají svěřenkyně trenéra Michala Červenky zdárně za sebou. Druhé utkání se hraje zítra od 11hodin.

Přátelské utkání

Česko juniorky – Rumunsko 26:22 (15:12)

Naše juniorské reprezentantky nevstoupily do zápasu nejlépe a především díky neproměněným šancím (včetně dvou sedmimetrových hodů) se dokázal do vedení 7:4 dostat náš soupeř. Zbytek poločasu již ale srovnaly se soupeřem krok, vyrovnaly se mu i fyzicky a dokázaly vývoj střetnutí otočit na poločasových 15:12. Ve druhé půli pokračovala převaha našeho celku, který se dokázal odpoutat až na šestibrankový rozdíl. Dostatečný náskok pak Češky udržely až do samého konce a nakonec zvítězily 26:22.

Komentář trenéra Michala Červenky: "Věděli jsme, že nás čeká především fyzicky náročné utkání. Byli jsme na to připraveni a do utkání s tím i vstoupili. Náš začátek byl poznamenán problémy s koncovkou. V další části prvního poločasu se nám podařilo utkání otočit. Největší podíl na zvratu měla zlepšená práce v obraně a rychlý přechod do útoku. Do druhé půle jsme vstoupili s předsevzetím nepolevit v náročné obranné práci a protože se nám to dařilo, zvyšovali jsme svůj náskok až na šest branek a naopak neumožnili soupeři přiblížit se blíž než na rozdíl tří branek.  Tak jsme dokráčeli k důležitému vítězství. Střelecky nad ostatními čněly Richvalská, Jedličková a Romanczinová. Základ našeho úspěchu však tentokrát byl v obranné práci všech hráček podpořené spolehlivou Dederlovou v brance. Tam jsme podali odhodlaný a zodpovědný výkon, který nám umožnil vstřelit důležité branky z rychlého útoku, ze kterého jsme vstřelili celkem devět branek."

Sestava a branky Česka: Dederlová, Melichová - Adámková 1, Burdová 2, Jandásková 2, Jdeličková 5, Kubáčková, Mýlková 1, Nudni, Raková 2, Richvalská 6, Romanczinová 4, Šviráková, Talašová 3

Sedmimetrové hody: 2/0 – 6/4, vyloučení: 4 -6, rozhodčí: Kondělka, Kondělka