18.10.2009 otevřeno: 1871 x

Házenkářky podlehly Švédsku

Druhé utkání sehrály dnes české házenkářky v rámci kvalifikace na mistrovství Evropy 2010. Po čtvrtečním zápasu v Maďarsku dnes odpoledne nastoupily v Zubří proti Švédsku.

Kvalifikace na ME 2010 - 2.utkání

Zubří: Česko - Švédsko 21:28 (9:12)

Naše házenkářky nastoupily ke druhému zápasu kvalifikace se zkušenou Lenkou Černou v brance a její zákroky v začátku utkání držely naděje na dobrý výsledek. Češky v úvodu utkání vedly 3:1 a náskok mohl být ještě výraznější, kdyby se našim hráčkám podařilo v začátku zápasu proměnit další dvě vyložené šance. Švédsko v dalších minutách srovnalo krok a nerozhodný stav vydržel až do 18.minuty zápasu, kdy na 7:7 srovnávala překvapivou střelou ze spojky Tomečková. Naše hráčky následně přežily i čtyřicet sekund trvající dvojnásobné oslabení, ale v dalších minutách nedůraznou obranou dovolily Švédkám čtyři branky v řadě a soupeř odskočil na 11:7. V závěru poločasu se našemu celku podařilo snížit na 9:11, ale soupeř pár sekund před koncem opět skóroval a do šaten odcházely jeho hráčky s vedením 12:9.

Nadějný stav se nám dařilo držet do 40.minuty, kdy Zámorská ze spojky snižovala na 13:15. Následně ale Švédky pěti brankami v řadě opět získaly dostatečný náskok. Našim házenkářkám se již zápas zdramatizovat nepodařilo a přestože si v závěru utkání vysloužily ovace zaplněné haly v Zubří, nakonec soupeřkám podlehly 21:28.

Komentář trenéra Jiřího Tkadlece: "V první půli jsme odehráli vyrovnané utkání, dokonce jsme možná byli dvacet minut malinko lepší. Švédský tým je ale opravdu světová třída, ve druhé půli nás přehrály postupným útokem, mají velmi dobře propracovanou obranu a nám se nedařilo v postupném útoku zakončovat střelbu ze spojek. To byl asi ten hlavní rozdíl."

Odvety se Švédskem a Maďarskem a oba zápasy s posledním Ázerbájdžánem odehrají české reprezentantky na jaře příštího roku. Na prosincový šampionát v Norsku a v Dánsku postoupí ze skupiny dva celky.

Sestava a branky Česka: Satrapová, Černá - Zámorská 6, Knedlíková 1, Kysučanová 3, Poznarová 3, Salčáková 1, Kutlvašrová 2, Černá, Vítková, Hrbková 1, Simerská 1, Štěrbová 1, Tomečková 2

Nejvíce branek Švédska: Ahlmová 7/2, Holmgrenová 5, Bosonová a Wikenstenová po 4

Sedmimetrové hody: 9/8 - 4/4, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Mishchuk, Rozhkov (UKR), diváků: 1000