19.10.2009 otevřeno: 1423 x

I ve druhém utkání juniorky zvítězily

České juniorské reprezentantky se dnes dopoledne střetly ve druhém vzájemném zápase se stejně starým výběrem Rumunska. Stejně jako ve včerejším utkání podaly bojovný výkon, za který byly odměněny vítězstvím.

2.přátelské utkání: Česko-Rumunsko 26:20 (13:10)

Komentář trenéra Michala Červenky: „Do druhého utkání jsme nastoupili v pozměněné sestavě tak, aby příležitost dostaly všechny hráčky. Utkání mělo i stejný průběh prvního poločasu - prvních dvacet minut se oba týmy střídaly ve vedení - v 10.min jme vedli 5:4 a v 19. prohrávali 7:8. Závěr poločasu opět patřil nám - kvalitní obrana nám umožňovala rychlý přechod do útoku a tak jsme posledních 10minut vyhráli 6:2 a celý poločas 13:10.

I druhý poločas byl ponejvíce měřením naší statečnosti v obraně s vlastními technickými chybami. Soupeři docházely síly a tak jen velmi těžko překonával naši obranu. Nám se na druhou stranu nedařilo v koncovce, i z nejvyloženějších pozic jsme trefovali pouze tyče. Největší výpadek nás postihl mezi 11. a 20.minutou, kdy hráčky nedokázaly dopravit míč do sítě. Naštěstí nás v té době držela obrana, a tak na skóre dlouho zůstávalo na 19:16. Střeleckou smůlu pak protrhla Ficová a nasměrovala nás k vítězství.

Pochvalu za bojovný výkon především v obraně zaslouží celé družstvo. Byl to společný znak obou utkání a je potěšitelné, že se hráčky nezalekly fyzicky lépe disponovaných soupeřek. Kvalitní hra se projevila v nárůstu počtu rychlých útoků, bohužel s mnohdy pokulhávajícím zakončením. Stínem utkání bylo zranění Kratochvílové. Ta se tak vlastně stala jedinou hráčkou, která nedostala prostor ukázat se ve svém prvním střetnutí s juniorskou reprezentací. Všechny ostatní svůj čas využily k předvedení bojovného výkonu a ukázaly oprávněnost své nominace. A to byl hlavní význam těchto zápasů.“

Sestava a branky ČR: Dederlová, Melichová - Adámková 1, Burdová 1, Cedidlová 2, Ficová 4, Jedličková 5/1, Kratochvílová, Mýlková 3, Nudni 1, Raková 3, Richvalská 3, Romanczinová 1, Šviráková 1, Talašová 1

Sedmimetrové hody: 4/1 – 5/2, vyloučení: 3-7, rozhodčí: Kosmák, Hanák