25.11.2016 otevřeno: 1288 x

Duel se Srbkami byl opět dramatický. Radovaly se v něm české soupeřky.

Druhý hrací den 43. ročníku turnaje O štít města Chebu otevřela výhra srbských házenkářek nad českým týmem v poměru 30:28, když Srbky dominovaly důraznější hrou v druhé půli.

Oba týmy se na počátku musely vypořádat s technickou závadou na audiotechnice, a ve velice emotivní atmosféře zazpívaly své národní hymny. Pak už začal boj, který připomínal obě vyrovnané kvalifikační bitvy o EURO 2016, kam oba celky pronikly, Srbky z prvního místa ve skupině. Trenér Bašný dnes nechal odpočívat Michaelu Hrbkovou, příležitost ve hře dostala Helena Ryšanková, stejně jako brankářka Petra Kudláčková, která nahradila v sestavě pro dnešní duel Lucii Satrapovou. Kouč českého celku opět v průběhu utkání měnil sestavu a potvrzoval tak svá předchozí slova o tom, že turnaj plní především funkci přípravy na blížící se evropský šampionát. Češky s Müllnerovou v bráně se dostaly s v úvodu do drobného náskoku, ale Srbky se s tempem našich házenkářek podporovaných skvělým publikem dokázaly rychle vyrovnat a otočily na 5:7. Druhá polovina prvního poločasu ale patřila opět českému výběru, který si s příchodem Luzumové na střed vybudoval až vedení 15:12. Jenže v 30. minutě byl dvakrát nedůsledný při dobírání odraženého míče po zákrocích střídající Kudláčkové a Srbky snížily na 15:14.

Srbkám patřil i úvod druhé půle, kdy rychle odskočily na 15:17. Češky si sice nevzdaly, ale balkánský celek si po celý průběh druhé půle udržoval tří až čtyř brankový náskok. Naději vykřesala až ze sedmičky čtyři minuty před koncem Veronika Galušková, když snížila na 26:28, ale dvojnásobná přesilová hra českému celku nevyšla, Srbky si vedení pohlídaly a navázaly tak na včerejší přesvědčivou výhru 35:25 nad Norskem. S Norkami se zítra český celek s chebským turnajem rozloučí. Utkání hrané od 15.00 hod. bude probíhat před kamerami České televize, která duel přenáší v přímém přenosu. V poločasové přestávce bude vysílána reportáž ze slavnostního předávání házenkářských ocenění za rok 2016.

Veronika Malá, v zápase 6 branek: "S Holkami cítíme, že jsme co do agresivity měly v obraně rezervy. Celkově to byl ale myslím zápas, který bylo možné i tak vyhrát. Rozhodující šance jsme však neproměnily. Snažily jsme se až do poslední chvíle utkání zvrátit, i kvůli divákům, kteří byli zase skvělí a děkujeme jim za podporu."

Jan Bašný, trenér české reprezentace: „Výkyvy ve skóre byly veliké. Bohužel ve druhé části druhého poločasu jsme měli několik přesilovek, které jsme prohráli. To už se nám stalo včera a to musíme rozhodně zlepšit. To, myslím si, rozhodlo o výsledku. Obrana fungovala šest na šest, ale jinak jsme dělali individuální chyby a z toho jsme pak dostávali góly. Vyzkoušeli jsme různé kombinace hráček na hřišti. Kde jinde by měly hrát hráčky, které hrají méně, než v přípravě. Výsledek byl dnes méně důležitý než to, abychom si vyzkoušeli některé jiné hráčky.

Česká republika – Srbsko 28:30 (15:14)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Müllnerová – Kordovská 2, Knedlíková 4, Galušková 3/1, Salčáková 2, Růčková, Ryšánková 2, Luzumová 4/1, Malá 6/3, Crhová, Jeřábková 2, Adámková 1, Marčíková, Stellnerová 2, Weisenbilderová.
Nejvíce branek Srbska: Lavko 7/2, Nikolič 5.
Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 7/5 – 6/4. Vyloučení: 2:8 (ČK Lavko). Diváci: 700.