30.11.2016 otevřeno: 1522 x

Dorostenky se v přípravě dvakrát utkaly s Rakouskem

Šest tréninků, dvě přípravná utkání. Dorostenecký výběr má za sebou intenzivní přípravu v Otrokovicích a dvě utkání se zahraničním soupeřem v Rakousku. Jak hodnotil utkání i přípravu trenér Michal Červenka?

sobota 26. listopadu, Hollabrunn

Rakousko - Česká republika 29:26 (15:16)

Trenér Michal Červenka: „Domácí do utkání vlétly, nicméně my jsme se jim po několika minutách vyrovnali a pak se celý poločas skóre přelévalo ze strany na stranu. Fyzické převaze soupeře jsme museli čelit aktivitou a rychlostí. Směrem dopředu to vycházelo - prosazovala se křídla i pivoti, branky jsme stříleli i z druhé vlny. Obrana však trpěla nedůsledností. Když se to v prvních deseti minutách druhého poločasu změnilo, tak jsme s podporou brankářky Poláškové odskočili na 22-18. Naše další vyloučení a ztráta koncentrace se projevila rychlým srovnáním skóre. Dokonce se domácí dostali do vedení, ale na začátku poslední pětiminutovky bylo srovnáno 26-26. Nevyšla nám přesilovka a soupeř nás za to potrestal. Ke jmenované brankářce Poláškové je třeba vyzdvihnout výkon křídel - především Issové a Dvořákové a Vavrouškové na pivotu. Ze spojek se především průniky na brankviště prosadila Ševčíková. Bohužel jsme na soupeřky marně hledali zbraň v obraně. Jejich poslední branky padaly po individuálních akcích, v nichž využívaly hlavně svých fyzických předností.“

Sestava a branky České republiky: Polášková, Vařechová, Issová 5, Kepková 1, Herbočková, Dvořáková 5, Svobodová 1, Gajdošíková 1, Vavroušková 3, Konáriková 1, Ševčíková 6, Hubová 2, Mikulášková 1, Oravcová, Franková, Plachá

neděle 27. listopadu, Horn

Rakousko – Česká republika 23:22 (9:10)

Trenér Michal Červenka: „I v odvetě se hrálo vyrovnaně. Zkušenosti z prvního utkání byly znát na obou stranách. Soupeř si velmi dobře hlídal naše křídla, i my jsme byli v obraně důslednější. Často vedla naše cesta k brankám až na brankoviště, kde se znovu prosazovala z pivota Vavroušková. Od začátku druhého poločasu se obraz hry změnil. Naše nedůslednost v obraně umožnila soupeři otočit skóre a jít do vedení. Přidáme-li k tomu fakt, že jsme v této době hráli téměř stále v oslabení, nebylo vůbec jednoduché se do zápasu vrátit. Ale povedlo se! Početní shody na hřišti jsme využili k otočení skóre. Pak však přišla další série vyloučení. Na 22-22 srovnala v oslabení Konáriková. Soupeř se v koncovce prosadil jak jinak individuálně - průnik na brankoviště byl potrestán další sedmičkou a nám nezbyly než oči pro pláč. Nicméně vzhledem k vývoji utkání si celé družstvo zaslouží pochvalu za bojovnost. Ani v jednom zápase jsme nebyli horším družstvem, v obou bylo ke kýženému úspěchu v podobě vítězství blízko. Věřím, že získané zkušenosti zúročíme v budoucnosti."

Sestava a branky České republiky: Polášková, Vařechová, Issová 2, Kepková 1, Herbočková 1, Dvořáková, Svobodová 2, Gajdošíková, Vavroušková 7, Konáriková 1, Ševčíková 1, Hubová 3, Mikulášková 1, Oravcová, Franková 2, Plachá 1

Dorostenky tak mají za sebou intenzivní pětidenní přípravu a trenér Červenka je s přístupem týmu spokojený: „Práce jsme i na tomto srazu odvedli dost. Všech šest tréninků se neslo ve vysokém tempu a pracovním nasazení. Nedaří se nám vše z tréninku aplikovat v zápasech, ale z družstva je cítit odhodlání pracovat a stále se zlepšovat. A to je dobře, na tom budeme stavět dále.“

Rozšířená nominace také realizačnímu týmu poskytla lepší představu o formě hráček a pomohl tak k dalšímu formování výběru. „Poznali jsme hráčky nejen v tréninku a v utkáních, ale i v dalších situacích. Obzvláště utkání nevyšla všem stejně, nicméně stále jsme ve fázi hledání a tvorby výběru. Budeme se i nadále rozhlížet po palubovkách a tak, jako se na tomto srazu některé hráčky ukázaly poprvé a některé se vrátily po delší době, může se příště dostat na další,“ uzavřel Červenka.