29.12.2016 otevřeno: 1731 x

Poláci nad síly české jednadvacítky

Česká reprezentace do 21 let podlehla ve svém druhém duelu na Vánočním turnaji O pohár města Prahy Polsku 24:31 (12:16). Nepomohlo ani 10 branek Stanislava Kašpárka.

Nepodařený duel dnes v Praze sehrála česká reprezentace do 21 let, která v utkání dvou včera vítězných celků nestačila  na stejně staré Poláky. Těm podlehla sedmibrankovým rozdílem, když ztrácela od úvodních minut a k lepšímu výsledku ji nedovedlo ani 10 branek z levačky Stanislava Kašpárka. Ten duel pro tři vyloučení nedohrál, ale o vítězi už bylo v době udělení červené karty (56. minuta) rozhodnuto. Poláci předvedli o sto procent koncentrovanější a nabuzenější výkon než včera proti Finsku, které zdolali až s obtížemi rozdílem dvou branek. Dnes svou silovou házenou jasně dominovali a těžili také s technických chyb českého týmu. Ten se sice za stavu 20:27 vzepjal k náporu, ale po snížení na 23:27 nevyužil v krátkém sledu dvě jasné šance, Poláci dvěma zásahy opět odskočili a jasnou výhru si bezpečně kontrolovali do závěrečného hvizdu. Nejlepším hráčem českého celku byl vyhlášen Filip Březina, v brance dostali příležitost Filip Herajt a Jan Hrdlička.

Český celek měl v zápase celkem šest sedmimetrových hodů, z nichž proměnil pět. Tento konkrétně Jakub Štěrba.

V dnešním prvním zápase pak Slováci porazili Finsko, které stačilo herně i výsledkově pouze v prvním poločase. V tom druhém si Slováci záhy vypracovali čtyř až pětibrankový náskok a připsali si první body na turnaji, který završí dva zítřejší duely. Poláci v tom prvním budou od 10.30 hod. hájit celkové vítězství na turnaji proti Slovensku, od 12.30 hod. změří domácí výběr kouče Tonara síly s Finskem. Za předpokladu, že Češi zvítězí, obsadí nejhůře konečnou druhou příčku. Vítězství jim může přinést alespoň dvoubranková výhra Slováků nad Poláky.

Michal Tonar, trenér ČR: „Bohužel jsme nezopakovali včerejší výkon. Kvalita soupeře byla jinde, ale i tak se náš výkon od toho včerejšího hodně vzdálil. V prvním poločase jsme udělali technických chyb jako včera za celý zápas. Navíc jsme zklamali v koncovce. Jednak dobře chytal polský brankář, ale především jsme zakončovali mimo prostor branky. Výkon našich gólmanů zůstal taky za očekáváním.“

Jan Hrdlička, brankář ČR: „Mrzí nás prohra. Poláci byli důraznější a velice přesní v zakončení. Pod jejich tlakem jsme nepodali v defenzívě takový výkon jako včera a týká se to i nás gólmanů.“

Nejlepší hráči utkání Mateusz Zembrzycki a Filip Březina s delegátem utkání Petrem Smějou.

Vánoční turnaj O pohár města Prahy, M21, výsledky 2. dne

Slovensko - Finsko 24:20 (12:11)
ČR – Polsko 24:31 (12:16)
Sestava a branky ČR: Pšenica, Herajt, Hrdlička – Zourek, Režnický, Kašpárek 10, Mubenzem, Kučera 1, Šafránek 1, Březina 4, Chmelík 1, Kopáč, Štěrba 2, Dolejší 5, Patzel
Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/3. Vyloučení: 4 – 5 (ČK Kašpárek, CZE). Rozhodčí: Deml, Dvořáček (CZE)

jsou přenášeny na protále TVCOM.CZ

Dido Mubnezem se dnes přes důraznou obranu Polska střelecky neprosadil.

Tentokrát v obraně pozorný a na nohách skvěle dotírající Jiří Dolejší. Celkově ale dnes obrana českým gólmanům příliš nepomohla.

Jedna ze slabin českého výběu v denšním duelu - příliš vleký počet zakončení mimo prostor branky.