30.12.2016 otevřeno: 2185 x

Vítězné loučení s turnajem na Třebešíně

Svěřenci Michala Tonara v posledním utkání Vánočního turnaje konaného pod záštitou Hl. města Prahy přehráli jednoznačně Finy 35:25 (19:13) a obsadili konečnou druhou příčku. Vítězi turnaje se stali Poláci, kteří těsně udolali Slováky.

Po jasné výhře nad Slovenskem (29:17) a včerejším debaklu s Polskem (24:31) dnes česká reprezentace do 21 let na domácím Vánočním turnaji opět jasně dominovala. Tentokrát nedala šanci Finům, kteří na úvod útočili na body proti Polsku a včera o 4 branky podlehli Slovákům. Seveřané ale dnes ztráceli od prvních minut, česká reprezentace jim jen v první půli nasázela 19 branek a kráčela za dalším výrazným vítězstvím. Češi dnes nastoupili v prvním poločase v brance s Janem Hrdičkou, který byl také vyhlášen nejlepším českým hráčem utkání, a evidentně odhodlanější než včera proti Polsku. Proti Finům předvedla navíc i dobrý kolektivní výkon, o čemž svědčí rozložení konečných 35 zásahů - kromě brankářů, Dido Mubenzema, který se nedostal na palubovku, a věkem teprve dorostence Režnického, který plnil na akci defenzivní úkoly, se do střelecké listiny zapsali všichni hráči alespoň dvěma góly. Nejlepším střelcem českého celku byl opět Stanislav Kašpárek, který k dosavadním 15 brankám na turnaji přidal dnes dalších 6. Česká reprezentace tak po jasné výhře 35:25 potvrdila konečné druhé místo v turnaji za Poláky, jejichž zdánlivě neotřesitelná pozice lídra dostávala až do posledních minut značné trhliny v souboji se Slovenskem, který program závěrečného dne odstartoval.

Nejlepším střelcem celého turnaje byl s 21 brankami na kontě Stanislav Kašpárek.

Poláci sice dlouho vedli, ale nedokázali se od houževnatých soupeřů odpoutat na více než dvě branky a Slovensko se po přestávce dostalo do vedení. Ani ono ale ze svého největšího tlaku nevytěžilo více než drobný náskok, který Poláci v koncovce smazali a stejně jako při svém prvním zápase v Praze díky precizně zvládnutým posledním dvěma minutám vybojovali výhru. Po vítězství 26:25 (13:12) Polsko získalo Pohár města Prahy a zároveň odměnu pro vítěze ve výši 2000 €.

Alois Mráz, asistent trenéra ČR: „Na rozdíl od zápasu s Polskem dnes kluci byli hlavou na hřišti. Proto jsme nedělali tolik chyb jako včera a takticky jsme zápas zvládli, jak v útoku, tak v obraně, ať už jsme hráli v systému 0-6 nebo 1-5. Největší rozdíl byl v koncentraci a hlavách hráčů.“

Stanislav Kašpárek, spojka ČR, na turnaji 21 branek: „Bylo to určitě lepší než včera. V lednu nás čeká těžký úkol, škoda zraněných hráčů. Snad se dají alespoň někteří zdravotně do pořádku.“

Vánoční turnaj O pohár města Prahy, M21, výsledky 3. dne

Polsko - Slovensko 26:25 (13:12)
ČR – Polsko 35:25 (19:13)
Sestava a branky ČR: Pšenica, Herajt, Hrdlička – Zourek 4, Režnický, Kašpárek 6, Mubenzem, Kučera 2, Šafránek 4, Březina 2, Chmelík 4, Kopáč 3, Štěrba 2, Dolejší 5, Patzel 3
Sedmimetrové hody: 6/6 – 1/1. Vyloučení: 1 – 2. Rozhodčí: Sovová, Šlezingr(CZE)

Kapitán polského týmu Jakub Moryň s prezidentem ČSH Radkem Bendlem.

jsou v záznamu k vidění na portále TVCOM.CZ

Svěřenci Michala Tonara se opět sejdou po Nové roce, kdy zahájí finální fázi přípravy na kvalifikaci o M21 MS v Alžírsku. K týmu se již připojí také Daniel Kývala, který včera vsítil své první 3 branky v reprezentační „A“ týmu do sítě Bahrajnu, stejně jako další hráči, kteří v těchto dnech potýkali se zdravotními problémy (např. Bičiště, Zeman nebo Franc). Kemp, kde bude ujasněna i sestava pro kvalifikační turnaj, začne v Hustopečích 2. ledna 2017.

Program kvalifkačního turnaje v Maria Enzersdorfu na jihozápadním předměstí Vídně (Mödling), kde se Češi ve dnech 6. až 8. ledna postupně utkají s Černohorci, Rakušany a Maďary, naleznete ZDE