6.1.2017 otevřeno: 1914 x

Kadeti vstoupili do turnaje v Umagu prohrou o pět branek s Chorvaty

Po nevydařené úvodní půli podlehli svěřenci Aleše Kořínka a jeho asistenta Petra Babáka domácím Chorvatům 24:29 (6:14). Střelecky se nejvíce vedlo zuberské dvojici Bohdan Mizera a David Lefan.

Obdobně jako při své první mezinárodní konfrontaci na Turnaji olympijských nadějí v Břvích čeští házenkáři pod hlavičkou kadetů prohráli svůj úvodní zápas také na turnaji hráčů ročníků 2000 a mladších v chorvatském Umagu. Domácímu výběru podlehli rozdílem pěti branek, když v druhé půli dokázali díky zlepšené hře umazat ze svého poločasového manka. Především díky neproměněným šancím totiž úvodních třicet minut prohráli rozdílem osmi gólů. Hned zítra se čeští mladíci střetnou se Slovinskem, které dnes s přehledem přehrálo Polsko, konkrétně vysokým dvanáctibrankovým rozdílem 36:24.

Čeští kadeti před zahájením utkání Chorvatsko - ČR (Umag, CRO, 6. ledna 2017).

Aleš Kořínek, trenér ČR: „Do utkání jsme nevstoupili zrovna nejlépe. Jakoby kluci měli z domácích přehnaný respekt. Neproměňování šancí mělo za následek hrozivé poločasové skóre 14:6 pro Chorvaty. Domácí tým určitě nebyl o tolik lepší, jak ukazovalo skóre. Ve druhém poločase ale naši kluci zabrali, zlepšenou obranou a hlavně útočnou hrou se nám podařilo snížit na 17:12, ale bohužel jsme se na menší rozdíl nepřiblížili. Je třeba říct, že kluci bojovali až do konce. Teď se musíme otřepat z prohry a zítra s čistou hlavou na Slovince, kteří svou sílu dnes ukázali proti Polsku.“

Záznam utkání je možné sledovat na facebookovém profilu chorvatského svazu
ZDE. Svého facebookového profilu Chorvaté využívají k přenosům také dalších utkání mládežnického klání.

Turnaj kadetů v Umagu (CRO), 6. – 8. ledna 2017, výsledky 1. dne

Slovinsko – Polsko 36:24
Chorvatsko – ČR 29:24 (14:6)
Sestava a branky ČR: Votava, Mizera Š., Poláček – Mizera B. 8, Krušberský 2, Musálek 1, Sedlák, Drbohlav, Kupa 3, Mazur, Piroch 2, Škalda 1, Očkovič, Lefan 6, Fabík, Koleček 1