7.1.2017 otevřeno: 1918 x

Kvalifikace o U21 MS 2017: Dnešek mnohé napoví o českých postupových šancích

Utkání proti Rakousku může být pro svěřence Michala Tonara odplatou za dubnovou kvalifikaci o loňské EURO hráčů do 20 let. Rakušané do domácí kvalifikace vstoupili těsnou prohrou 27:28 proti Maďarsku.

Původně měla česká juniorka vstoupit do bojů o letošní světový šampionát své věkové kategorie už včera, ale Černohorci do místa konání kvalifikačního turnaje v Maria Enzersdorfu v plánovaném termínu nedorazili, a tak se čeští mladíci poprvé v zápasovém tempu představí až dnes večer proti domácímu Rakousku. Utkání s Černou Horou bylo původně kontumačně rozhodnuto ve prospěch českého týmu, a po prvním hracím dni skutečně Češi figurovali v čele tabulky se dvěma body a skóre 10:0. Dle aktuálních informací, ale bude zápas anulován, stejně jako další plánované duely Černé Hory a klání o jediné postupové místo tak proběhne pouze mezi trojící týmů ČR, Rakousko a Maďarsko. Maďaři v pátek večer zvládli druhý poločas zápasu proti Rakousku, které vedlo ještě v 36. minutě 16:14, ale do samotné koncovky vstupovalo s tříbrankovou ztrátou. Tu sice v poslední minutě stáhlo na konečných 27:28, ale prohra jej staví před nutnost dnes s Čechy bodovat.

Česká juniorka při čtvrtečním tréninku v hale na vídeňském předměstí Maria Enzersdorf.

Byly to právě Rakušané, kdo v loňském dubnu uzmul týmu trenérů Michala Tonara a Aloise Mráze postup na evropské mistrovství hráčů do 20 let. Na úvod kvalifikačního turnaje v Radotíně mu podlehli 22:28, když přitom první poločas vyhráli 13:12. Druhá půle zápasu s Rakouskem byla jediným poločasem na celém turnaji, který mladí Češi nevyhráli, prohra v něm o sedm branek je však stála postup, když o skóre obsadili konečnou druhou příčku v turnaji, z nějž postupoval pouze vítěz (Nizozemí). Za zmínku stojí i fakt, že přestože má oproti turnaji v Radotíně kouč Tonar k dispozici pivota Zemana a ostré spojky Kývalu s Kašpárkem, chybět mu budou tři nejlepší střelci zmíněného radotínského utkání - Mubenzem, Jakub Tonar a Březina. Ti dali dohromady bez mála dvě třetiny všech českých branek do rakouské sítě (14). Dnešní zápas CZE - AUT v Maria Enzersdorfu začíná v 18.00 hod., a přestože rakouská strana nezjišťuje internetový přenos (pouze takzvaný liveticker na portále EHF), pokusíme se pro fanoušky zajistit improvizovaný přenos na oficiálním facebookovém profilu českých reprezentací ČESKÁ HÁZENÁ / CZECHHANDBALL.

U21 MS 2017 Alžířsko - Program ČR v kvalifikační Skupině 6
termín utkání místo
pátek 6. ledna 2017, 17.00 hod. CZE - MNE 10:0*
sobota 7. ledna 2017, 18.00 hod. AUT - CZE Maria Enzersdorf (AUT)
neděle 8. ledna 2017, 11.00 hod. HUN - CZE Maria Enzersdorf (AUT)

Nominace NT ČR M21, Kvalifikace o U21 MS 2017, Maria Enzersdorf (AUT)

Brankáři: Herajt Filip (Talent Plzeň), Pšenica Bohumil (HC Zubří), Hrdlička Jan (HK Lovosice)
Křídla: Šafránek Ondřej (Talent Plzeň), Chmelík Jan (HC Dukla Praha), Štěrba Jakub (TJ Sokol Nové Veselí),
Spojky: Kašpárek Stanislav (Balatonfüredi KSE, HUN), Kývala Daniel (HC Dukla Praha), Kučera Vít (SKKP Handball Brno), Franc Václav (HK Lovosice), Zourek Daniel (TJ Sokol Nové Veselí), Patzel Vojtěch (HC Dukla Praha), Bičiště David (HK Lovosice), Dolejší Jiří (TJ Sokol Nové Veselí),
Pivoti: Zeman Štěpán (HC Zubří), Režnický Daniel (HC Dukla Praha)