7.1.2017 otevřeno: 1256 x

Kadeti na body v HEP Croatia Cupu stále čekají

Také druhé klání nově vzniklé reprezentace kadetů, která se od léta tohoto roku stane dorosteneckou reprezentací ČR, skončilo prohrou svěřenců Aleše Kořínka. Favorizovaným Slovincům podlehli 23:30 (12:15).

Po včerejší jasné výhře Slovinska nad Polskem v poměru 34:22 a předchozí prosincové konfrontaci s polským týmem hráčů ročníků 2000 a mladších (CZE – POL 24:24), bylo zjevné, že budoucí česká reprezentace dorostenců bude nastupovat k dnešnímu střetnutí v Umagu proti Slovincům v papírové pozici outsidera. Z té měla sice plán se vymanit, ale Slovinci ukázali zejména v úvodu utkání převahu a brzy si vybudovali až sedmibrankovým náskok (14:7).

Až za tohoto stavu se čeští mladíci vzpamatovali a postupně začali ukrajovat z náskoku soupeře. Do poločasu snížili na 12:15 a po přestávce se dostali na rozdíl dvou branek (15:17). Jenže k obratu jim chybělo v důležité pasáži přesnější zakončení a pod dalším náporem soupeře začali navíc kupit také technické chyby. Slovinci si tak další výhru na turnaji uniknout nenechali a zítra se střetnou s domácím výběrem o konečné první místo na turnaji. Čeští házenkáři od 13.00 hod. změří síly s Poláky, kteří dnes nestačili na Chorvaty. Podlehli jim po boji 19:21 (10:11). Od 15.00 hod. se o celkové prvenství na HEP Croatia Cupu utkají Chorvaté se Slovinci.

Aleš Kořínek, trenér ČR: „Hru našeho dnešního soupeře jsme si rozebrali na videu, věděli jsme, co hrají a kluci dostali jasné taktické pokyny. Bohužel nám ale naší nedisciplinovaností a nedodržováním taktických pokynů opět nevyšel vstup do utkání. Postupně jsme se dostávali k tomu bychom si představovali a třeba druhý poločas jsme nezačali špatně. Dostali jsme se bohužel jen na rozdíl dvou branek, pak nám odešla střelba. Kluci si za druhý poločas, doplnil bych pouze za druhý poločas, zaslouží pochvalu za bojovnost. Vyzdvihnout je třeba Pepu Kolečka, který dnes podal velmi dobrý výkon, hlavně v obraně.“

Zápasový program turnaje v Umagu (CRO), 6. – 8. ledna 2017

pátek 6. ledna 2017
SLO – POL 34:22
Chorvatsko – ČR 29:24 (14:6)
Sestava a branky ČR: Votava, Mizera Š., Poláček – Mizera B. 8, Krušberský 2, Musálek 1, Sedlák, Drbohlav, Kupa 3, Mazur, Piroch 2, Škalda 1, Očkovič, Lefan 6, Fabík, Koleček 1

sobota 7. ledna 2017
CRO – POL 21:19
CZE – SLO 23:30 (12:15)
Sestava a branky ČR: Votava, Mizera Š., Poláček – Mizera B. 1, Krušberský 5, Musálek 1, Sedlák 2, Drbohlav 1, Kupa, Mazur 2, Piroch 4, Škalda, Očkovič 1, Lefan 4, Fabík, Koleček 2

neděle 8. ledna 2017
13.00 hod. POL – CZE
15.00 hod. CRO - SLO

Nominace, Kadeti ČR, turnaj Umag (CRO), 6. – 8. ledna 2017

Brankáři: Jakub Votava (HC Dukla Praha), Šimon Mizera (HC Zubří), Jaromír Poláček (Náchod)
Křídla: Bohdan Mizera (HC Zubří), Jakub Krušberský (HC Dukla Praha), Pavel Musálek (SKP Frýdek Místek), Petr Sedlák (SSK Talent Plzeň)
Spojky: Štěpán Drbohlav (HBC Jičín), Jan Kupa (Sokol Nové Veselí), Matěj Mazur (SKP Frýdek Místek), Tomáš Piroch (SSK Talent Plzeň), Jan Škalda (HC Dukla Praha), Adam Očkovič (KH Kopřivnice), David Lefan (HC Zubří)
Pivoti: Vlastimil Fabík (HC Zlín), Josef Koleček (HC Zubří)