9.1.2017 otevřeno: 834 x

Bašného Nantes zvítězilo v Poháru EHF v Oldenburgu Veroniky Malé

Prvních osm zápasů skupinové fáze Poháru EHF má za sebou evropská soutěž, ve které sice už nefiguruje žádný z českých týmů, avšak i tak v ní má česká házená své zástupce. A utkali se právě o víkendu proti sobě. Trenér reprezentace Jan Bašný dobyl se svým týmem Nantes Loire Atlantique Oldenburg Veroniky Malé 37:30 (11:19).

Pohár EHF – skupina A: Vfl Oldenburg (GER) - Nantes Loire Atlantique HB (FRA) 30:37 (11:19)

Ve třech kvalifikačních kolech Poháru EHF Nantes zvítězily v šesti ze šesti utkání a další výhru přidaly právě v úvodním zápase skupinové fáze. Francouzská strana hrála lépe v útoku i v obraně a dokráčela si k přesvědčivé výhře. Hned pět hráček francouzského týmu se prosadilo minimálně pěti góly. Ve velmi rychlém zápase Francouzky dominovaly a Oldenburg dělal příliš mnoho chyb.

Ve 25. minutě zápasu bylo skóre 10:14, o poločase už Nantes drželo osmigólové vedení. Ve druhé půli trenér Oldenburgu Leszek Krowicki změnil obranu na 4 – 2, jeho tým si začal vypracovávat více šancí, přesto Nantes vybojovalo jasnou výhru.

„V této sezóně hrajeme v evropském poháru venku lépe než doma. Ze zápasu jsem měl respekt, ale díky kvalitní obraně a rychlému a úspěšnému přechodu do zakončení jsme si před poločasem vypracovali vysoký náskok. Druhá půle byla vyrovnanější, oba týmy už byly unavené,“ hodnotil jedenácté vyhrané utkání Nantes v řadě trenér Jan Bašný.

"Očekával se vyrovnaný zápas. I já jsem věřila v úspěch, ale nevyšlo to. Asi byly soupeřky lépe připravené," ohlížela se za utkáním Veronika Malá a dodala, že si s trenérem Bašným stihla utkání i bezprostředně po zápase trochu rozebrat: "Nezbývá mi, než pogratulovat Nantes k vítězství, byli prostě lepší."

Další výsledky Poháru EHF

Pohár EHF – skupina A: IK Sävehof (SWE) vs Randers HK (DEN) 21:27 (11:15)
Pohár EHF – skupina B: HC Leipzig (GER) - Brest Bretagne Handball (FRA) 15:34 (6:13)
Pohár EHF – skupina B: Kuban (RUS) - Alba Fehérvár KC (HUN) 31:26 (18:8)
Pohár EHF – skupina C: Rostov-Don (RUS) - ÉRD HC (HUN) 27:24 (16:11)
Pohár EHF – skupina C: SG BBM Bietigheim (GER) - Byasen Trondheim (NOR) 39:33 (19:18)
Pohár EHF – skupina D: Glassverket (NOR) - TuS Metzingen (GER) 16:22 (8:9)
Pohár EHF – skupina D: NFH-Nykøbing Falster Håndboldklub (DEN) - Handball Club Lada (RUS) 35:23 (18:14)

Veronika Malá brání útok francouzských házenkářek z týmu Nantes Loire Atlantique. | Foto: hansepixx.de