16.1.2017 otevřeno: 1478 x

Dorostenky v přípravě jasně přehrály Slovinsko

V prvním vzájemném přípravném utkání zvítězily v Hodoníne české reprezentantky nad týmem Slovinska 31:27. Odveta se odehraje v úterý v 10.30 hodin opět v hale v Hodoníně, zápas můžete sledovat živě na www.tvcom.cz.

Česká republika W17 – Slovinsko W17 31:27 (17:15)

České dorostenecké reprezentantky se hned v úvodu zápasu ujaly vedení 3:1. Slovinky pak krátce šlapaly domácím házenkářkám na paty, do vyrovnání je ale Češky nepustily. I o poločase si držely dvoubrankový náskok. Tek ještě navýšily na začátku druhého poločasu. Za stavu 21:16 po trefě Vavrouškové brala lavička Slovinska oddechový čas a ve 39. minutě vedly české házenkářky už rozdílem sedmi branek 24:17. Vzápětí pěti rychlými brankami snížily Slovinky náskok českého týmu jen na tři branky 22:25 a trenér Červenka svolal hráčky k poradě. Češky si znovu vypracovaly výraznější náskok a vývoj skóre kontrolovaly až do konce střetnutí. Nakonec oslavily výhru 31:27.

Sestava a branky České republiky: Zachová, Řezáčová, Polášková, Smetková 1, Franková 4/2, Šmrhová 1, Vavroušková 7/3, Hubová 1, Protivánková 1, Mahďáková 2/1, Issová 1, Olšová 2, Mikulášková, Ševčíková 4, Dvořáková 4, Svobodová 3.
Sedmimetrové hody: 8/6 – 2/2. Vyloučení: 1:3. Rozhodčí: Netík, Hajn.

Michal Červenka, trenér České reprezentace: „Jsem spokojený s tím, že vidíme, že družstvo dělá pokroky. Ve hře byla vidět spousta věcí, které nás posouvají dál, věci, na kterých cíleně pracujeme. Viděli jsme sice i spoustu chyb, ale to je v této věkové kategorii normální. Je také důležité, že jsme vyhráli, holky to potřebovaly. Jsem rád, že se přesvědčily o tom, že mohou hrát všechny. Vedlo se jim se střídavými úspěchy, ale to je v tomto věku také normální. Pro nás je nejpodstatnější to, že na hře i u hráček vidíme progres. Pokud nám zdraví hráček nenaruší plány, nebudeme k zítřejšímu zápasu přistupovat jinak než dnes. To, co hrajeme, chceme hrát pořád stejně. Opět se budeme snažit diktovat tempo hry, abychom se nemuseli my přizpůsobovat soupeři, ale aby soupeř musel reagovat na nás. To se nám dnes, myslím si, dařilo.“