16.1.2017 otevřeno: 1371 x

Juniorky přetlačily Slovinsko o branku

Rozdílem gólu zvítězily v přípravném zápase v Hodoníně české házenkářky do 19 let nad týmem Slovinska. Druhé vzájemné utkání je na programu v úterý ve 12.30 hodin.

Česká republika W19 – Slovinsko W19 22:21 (13:9)

Juniorské reprezentantky sehrály s týmem Slovinska vyrovnaný souboj, nakonec slavily jednobrankovou výhru. V 15. minutě se vedení 5:4 ujaly Slovinky. Krátce si podržely dvoubrankovou výhodu, o šest minut později ale Kovářová obracena 8:7 pro český tým. I pak byla hra vyrovnaná, oba týmy se přetahovaly o minimální náskok, krátce před koncem poločasu si vypracovaly Češky dvoubrankový odstup 11:9 a před odchodem do šaten držely už čtyřbrankový odstup. Ve druhém poločase se držely ve vedení Češky, deset minut před koncem zápasu ale Slovinky vyrovnaly na 19:19 a o dvě minuty později se chopily vedení. Utéct si je ale Češky nenechaly. Naopak držely se na dostřel jediné branky a v posledních minutách skóre otočily na 22:20 a slovinky už dosáhly jenom na korekci.

Sestava a branky České republiky: Vašulková, Sedláková, Preslová 1, Baumbachová 2, Polomíková 1, Galušková 3, Novotná 3, Kovářová 4/1, Lapčíková 1, Polášková, Vilímová, Šustková 3/1, Večeřová 2, Konečná 1, Šindelářová, Kalinová 1.
Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 1:3. Rozhodčí: Netík, Hajn.

Ondřej Václavek, trenér českého týmu: „Jsem spokojený s výsledkem. Co se týká hry – ve druhém poločase se nám přestalo dařit v útoku. Šli jsme do něj s náskokem čtyř branek, ale ten jsme prohospodařili hlavně špatným útokem a také proto, že soupeř změnil obranu, na kterou jsme sice byli připraveni, ale hráčky na střední spojce nebyly ještě tak zkušené, aby na to zareagovaly. Jak jsem říkal už před srazem, zatím hledáme ideální střední spojku. Hráčky, které jsou na tomto srazu s námi, zatím neabsolvovaly s námi tolik zápasů a nenasbíraly tolik zkušeností. Nikola Kalinová zahrála na středu velmi slušně, pak na ní ale byla znát únava. Dominika Šindelářová zatím nedokáže hru tolik řídit, je teprve na druhém srazu, stejně jako Nikola. Máme dost co zlepšovat, ale máme na to ještě tři srazy. V obraně se nám dařilo eliminovat hru do pivota, kterou jsou Slovinky známé, a to nám hlavně v závěru pomohlo zajistit vítězství. Jsem spokojený s hrou brankářek, v důležitých chvílích nás podržely. Lucka Preslová navíc dala branku přes celé hřiště. Do zítra nemáme tolik času na regeneraci, ale máme čas si utkání rozebrat. Doufám, že zítra zatížíme i další hráčky, na kterých je znát nervozita. Je to na nich vidět, pak dělají hodně technických chyb. Věřím, že se z ní dokáží oklepat. Předpokládám, že zítra soupeř začne s obranou, se kterou dnes končil. Věřím, že holkám pomůže, když vše uvidí na videu. Chceme vyzkoušet hru sedm na šest. Zatím jsme to v zápase nezkoušeli, i když jsme na to připravení. Dosud totiž nebyl důvod to hrát, sedm na šest je pro mě varianta, kterou je potřeba hrát proti obraně, která nás výrazně převyšuje a nedaří se nám proti ní prosadit, nebo když potřebujeme zvrátit výsledek. To si ale budeme chtít vyzkoušet zítra. Protočíme hráčky tak, aby se síly rozložily.“