17.1.2017 otevřeno: 2058 x

Dorostenky v odvetě se Slovinkami remizovaly

České házenkářky do sedmnácti let remizovaly ve druhém přípravném utkání s týmem Slovinska 31:31. V pondělním zápase nad soupeřkami zvítězily rozdílem čtyř branek. "Jedné výhry i remízy ze zápasů se Slovinskem nesmírně vážím, protože si myslím, že takovéto věci jsou pro tým podstatné a každá mezinárodní konfrontace hráčkám nabízí něco úplně jiného, než s čím se setkávají v ligových soutěžích," řekl po přípravném dvojutkání trenér Michal Červenka.

Česká republika W17 – Slovinsko W17 31:31 (20:15)

Češky se hned v úvodu zápasu ujaly rychle vysokého vedení 6:0, Slovinkám se nedařilo prosadit a české házenkářky na hřišti dominovaly. Ve druhé půli první třicetiminutovky ale Slovinky začaly z českého náskoku trochu ukrajovat (11:7) a o poločase dělilo oba týmy pět branek. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Slovinky se začaly stále nebezpečněji dotahovat, ve 42. minutě to bylo 24:22 a trenér Červenka bral oddechový čas. Ani to Češky nevrátilo zpět do pohody, naopak Slovinky se dotáhly na rozdíl gólu 24:25 a krátce na to dokonce vyrovnaly. Z úvodního vedení českého týmu tak nezbylo nic a zápas dospěl do napínavé závěrečné desetiminutovky. Osm minut před koncem zápasu svítilo na ukazateli dokonce jednobrankové vedení Slovinek 29:28 a trenér Červenka se šel se svým týmem opět radit. Češky si dvěma vydařenými akcemi vzaly vedení zpět (30:29). Definitivně ho ale ještě neudržely. Minutu a půl před koncem Slovinky znovu vyrovnaly, následný útok českého výběru vychytala brankářka Slovinska a hostující tým útočil na rozhodující vítěznou branku.

Sestava a branky České republiky: Zachová, Řezáčová, Polášková, Smetková 3, Franková 2/1, Šmrhová 6, Vavroušková 7/3, Hubová 2, Protivánková, Mahďáková 1, Issová 2, Olšová 1, Mikulášková 1, Ševčíková 1, Dvořáková 4, Svobodová 1.
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/2. Vyloučení: 3:3. Rozhodčí: Netík, Hajn.

Michal Červenka, trenér České reprezentace: „Ukázalo, že nás naše snadné a rychlé vedení asi ukolébalo. Potýkali jsme se s tím, abychom plnohodnotně nahradili hráčky, které byly na hřišti, protože sil ubývalo. To byla asi první věc, která se silně podepsala na konečném výsledku. Pak jsme také přestali stíhat v obraně a přestali jsme hrát aktivně v útoku. Přestali jsme se pohybovat, nabízet se pro přihrávku a často jsme spoléhali na individualistická řešení. To by neměl být obraz naší hry. To jsou příčiny toho, proč to skončilo remízou. Na druhé straně já si jedné výhry i remízy ze zápasů se Slovinskem nesmírně vážím, protože si myslím, že takovéto věci jsou pro tým podstatné a každá mezinárodní konfrontace hráčkám nabízí něco úplně jiného, než s čím se setkávají v ligových soutěžích. Takže každé mezistátní měření je pro nás bezesporu přínosem.“