4.2.2017 otevřeno: 2013 x

Dorostenci v prvním zápase nestačili na Slováky

Svěřenci Pavla Pauzy v prvním z dvojice přátelských mezistátních duelů nestačili na stejně staré Slováky, kterým podlehli v Novém Veselí 26:27 (13:12). Nejlepším českým střelcem osmibrankový Martin Přibyl. Odveta je na programu v neděli 5. února od 13.30 hod., opět v Novém Veselí.

Přípravný kemp české dorostenecké reprezentace v Novém Veselí svěřenci Pavla Pauzy a jeho asistenta Pavla Hladíka zakončují dvojící přátelských zápasů se Slovenskem, které hostí právě extraligová palubovka v Novém Veselí. V dnešním duelu se české reprezentaci nedařily vstupy do obou z poločasů. Zatímco v první půli byla schopná otočit vývoj střetnutí a do šaten se v poločase odcházelo za těsného vedení Čechů, na čtyřbrankový náskok, který si Slováci přinesli do koncovky zápasu, už reagovala pouze snížením na konečných 26:27 (13:12). Charakter přípravného utkání potvrdil i přístup trenérů obou celků, kteří experimentovali s herními variantami. Zatímco Češi točili po časových úsecích celé sestavy včetně brankářů, Slováci téměř celý druhý poločas odehráli bez brankáře. A právě z této varianty těžili při klíčových dohrávkách na své pivoty. Střelecky se dnes v českém dresu nejvíce dařilo Martinu Přibylovi, který vsítil 8 branek. Odvetný zápas se uskuteční opět v Novém Veselí zítra, tedy v neděli 5. února 2017 od 13.30 hod.

ČR – Slovensko 26:27 (13:12)
Sestava a branky ČR: Štefanič, Studený – Skalický 3, Zelenka 4, Valoušek 1, Janíček, Režnický 1, Harabiš 2, Vaněk, Dokoupil 1, Piroh 2, Svoboda 2, Patzel, Klíma 1, Krčál 1, Přibyl 8
Sedmimetrové hody: 7/4 – 1/1. Vyloučení: 1 - 3. Rozhodčí: Deml, Dvořáček (CZE)

Pavel Pauza, trenér M19 reprezentace ČR: „Rozhodlo jednak to, že jsme nezachytili nástup ani do jednoho z poločasů, ale především to, že jsme nebyli schopni vypořádat se s hrou jejich pivotů. Především při variantě sedmi proti šesti hráčům v poli nám to dělalo potíže. Obrana pivota přitom byla jednou z klíčových činností, na kterou jsme se v uplynulých dnech soustředili.“