5.2.2017 otevřeno: 2570 x

Odveta vyzněla jasně pro české dorostence

Dnešní odvetný přátelský zápas dorostenecké reprezentace proti stejně starým Slovákům vyzněl jasně ve prospěch svěřenců Pavla Pauzy. Čeští mladíci zvítězili v Novém Veselí 26:17 (15:9).

Po včerejší těsné prohře o jedinou branku se dnes odpoledne čeští mladíci utkali opět se slovenským výběrem do 19 let. Zatímco včera český celek musel odmazávat výrazné manko z počátků obou poločasů, dnes vstoupil do utkání mnohem lépe a pěti brankami v řadě si mezi 2. a 8. minutou vybudoval vedení 5:1. Slováci sice snížili na 8:7, ale další šňůra českých branek na počátku třetí desetiminutovky znamenal vedení 13:7 a posléze poločasových 15:9. A protože lépe fungující obrana povolila za první čtvrthodinu druhé půle Slovákům pouhé dvě branky, bylo to v 45. minutě už o deset, konkrétně 21:11. Závěr zápasu se už nesl ve vyrovnanějším duchu, ale Slovensku se už nepodařilo více než korigovat na konečných 26:17. Nejlepšími střelci českého týmu byly Tomáš Piroh a Denis Harabiš, kteří vsítili po čtyřech brankách. Další kvinteto hráčů se prosadilo v zápase třikrát.

ČR – Slovensko 26:17 (15:9)
Sestava a branky ČR: Štefanič, Studený – Skalický 3, Zelenka 3, Valoušek, Janíček 1, Režnický 3, Harabiš 4, Vaněk 3, Dokoupil, Piroh 4, Svoboda 1, Patzel, Klíma 3, Krčál, Přibyl 1
Sedmimetrové hody: 1/0 – 1/1. Vyloučení: 3 - 6, ČK: Adamčík (SVK) Rozhodčí: Šlezingr, Špunar (CZE)

Pavel Pauza, trenér ČR: „Pro náš tým znamenal tento víkend první zápasovou konfrontaci od loňského evropského šampionátu, takže jsem rád, že jsme alespoň jednou zvítězili. Dnes jsme to byli my, kdo měl lepší úvod, a hrálo se nám díky tomu dobře. Brzy jsme vedli 5:1 a i nadále kontrolovali zápas. Určitě jsme se poučili v obraně, která dnes byla jistější a pomohla brankářům, kteří ji to logicky vrátili. Slováci přitom dnes měli paradoxně silnější sestavu a my pro změnu nechali zcela odpočívat dvojici Krčál – Patzel.“