28.10.2009 otevřeno: 1623 x

Junioři těsně podlehli Francii

Stejně jako české muže, tak i na naše juniory dnes čekalo první utkání mezinárodního turnaje v Polsku. Ve městě Glogow byl jejich prvním soupeřem tým Francie, kterému nakonec naše družstvo jen těsně podlehlo.

Mezinárodní turnaj juniorů - Glogow

Česko - Francie 31:32 (14:16)

V úvodním střetnutí měli čeští hráči vynikající vstup do utkání a díky dobré obraně a přechodu do rychlého útoku vedli v 11.minutě rozdílem šesti branek 7:1. Soupeř ale v dalších minutách dokázal využít našich chyb a vrátil se zpět do utkání. Do konce poločasu dokonce velmi dobře hrající Francouzi otočili stav utkání ve svůj prospěch na 16:14. Ve druhém poločase se českému celku podařilo srovnat hru, ale díky dalším technickým chybám jsme soupeři umožnili získat až čtyřbrankové vedení. V 55.minutě bylo opět vyrovnáno a český celek měl dokonce možnost získat vedení. Ale střela našeho hráče skončila pouze na tyči a Francie v posledních vteřinách ze sedmimetrového hodu definitivně získala vítězství v utkání těsným poměrem 32:31. V zápase se dařilo především střelci Vaňkovi, který byl v utkání desetkrát úspěšný.

Komentář trenéra Vojtěcha Srby: "měli jsme výborný vstup do zápasu, kdy nám fungovala obrana 1:5 a přechod do útoku. Bohužel jsme se v celém zápase dopouštěli technických chyb, které soupeři umožnily stav utkání otočit a nám naopak dloho bránily v opětovném srovnání. Velmi dobrou obranou jsme v závěru utkání dokázali opět srovnat, ale Francie nakonec zápas získala ve svůj prospěch. Při troše štěstí jsme mohli uhrát remízu, ale i přesto musím pochválit všechny hráče za bojovný výkon. Bylo to vůbec naše první společné utkání a já věřím, že bude dobrým odrazovým můstkem do budoucna."

Sestava a branky Česka: Suchý, Janků - Šustek 6, Vaněk 10, Vinkelhöfer 4, Kastner 2, Šustáček 3, Horký 2, Brož 1, Sviták 2, Jelínek 1, Kuchař, Květoň, Pavlíček

Sedmimetrové hody: 7/6 - 2/2, vyloučení: 3 - 4