28.2.2017 otevřeno: 1358 x

Juniorky v přípravě porazily Slovensko 28:25. "Dnešní výkon je směrem ke kvalifikaci velkým příslibem," říká trenér Václavek

Tříbrankovou výhru vezou z krátkého výletu na Slovensko české juniorské reprezentantky. Generálku na březnovou kvalifikaci v Hodoníně tak zvládly a trenér měl pro svůj tým jen slova chvály.

W19: Slovensko – Česká republika 25:28 (12:14)

České reprezentantky v testu na březnovou kvalifikaci vedly nad soupeřkami ze Slovenska od úvodních minut. Rychle se ujaly vedení, které udržovaly průběžně na třech brankách. Na začátku druhé půle své vedení navýšily na pět gólů a až korekce v samotném závěru znamenala pro Slovenky úpravu manko na konečný tříbrankový rozdíl.

Nejvíce branek Slovenska: Zemanovičová 4, Bajčiová 4, Trunková 3.
Sestava a branky Česka: Vašulková, Baumbachová 4, Svobodová 1, Popelková, Galušková 10, Novotná 1, Krišová, Jungová 2, Sedláková, Ševčíková 3, Brožová 2, Preslová, Večeřová 1, Konečná 2, Soldánová 2.
Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/3. Vyloučení: 3:10.

Ondřej Václavek, trenér týmu České republiky: „S výsledkem i předvedenou hrou jsem tentokrát maximálně spokojen. Povedl se nám vstup do utkání, kdy jsme rychle získali vedení. Pomohla nám k tomu obrana 1:2:3, kterou jsme na tomto přípravném kempu trénovali. Věnovali jsme se v podstatě jen jí, protože obraně 0:6 jsme věnovali tři srazy předtím. Pak se hra trochu vyrovnala, ale závěr poločasu jsme zvládli, i když jsme hráli v oslabení čtyři proti šesti. Řekl bych, že na nás byl trochu přísnější metr, byli jsme vyloučení desetkrát a neřekl bych, že jsme hráli výrazně tvrději než soupeř. Ve druhém poločase jsme drželi konstantní rozdíl. Utrhli jsme se až na šest branek, a to spolu s úvodem zápasu asi rozhodlo. Musím říct, že jsem byl příjemně překvapen, holky jsme pochválil za kolektivní hru a za to, jak se povzbuzovaly. Výborně zachytaly i všechny tři brankářky, bolestivou zkušenost utrpěla brankářka Preslová, která dostala ze tří metrů přímou ránu do obličeje, ale otřepala se z toho. Jarmila Sedláková to pak dochytala výborně. Myslím, že oproti utkání se Slovinskem byla naše hra především v útoku výrazně lepší, dokázali jsme se prosadit kolektivně i individuálně potom, co jsme si to rozběhali. Všechny hráčky nás potěšily, je to velký příslib směrem ke kvalifikaci. Všechny hráčky si na tomto srazu řekly svým výkonem o nominaci pro kvalifikaci a mají šanci se tam podívat. Sára Kovářová už by také měla být v pořádku, nemohla se této akce zúčastnit z organizačních důvodů. O Janě Šustkové nemáme všechny zprávy, Bára Buchnerová se po zranění znovu trošku poranila, na srazu měly problémy Kalinová a Polášková, ale všechna tato zranění by měla být za několik dní v pořádku. Celé soustředění bylo skutečně podařené, stejně jako to předchozí na Ruzyni. Holky makaly, učily se pracovat na nových věcech, které třeba neznají z klubu, jako je třeba podíl na plánování zápasu a věřím, že nás to všechny posouvá dopředu.“

Ján Beňadík, trenér Slovenska: „Nezachytili jsme úvod zápasu. Potom jsme se trochu dotáhli, závěr prvního poločasu a úvod druhého tak byl poměrně vyrovnaný. Potom nám ale hosté utekli a my jsme se snažili reagovat i změnou obranného systému, snažili jsme se dotahovat. Celkově si myslím, že rozdíl spočíval především v důrazu v defenzivních činnostech a proměňování brankových příležitostí soupeřky měly důraz rozhodně větší. Z dobré defenzívy pramenily dobré výkony českých brankářek. My jsme se do šancí dostávali, ale nedokázali jsme je proměňovat. Na své straně jsme brankářkám vůbec nepomohli. Bylo vidět, že na hráčkách je znát únava ze soutěžních zápasů. Neměli jsme dost sil, abychom soupeře utrhli. Celkově ale zápas hodnotím pozitivně, myslím, že měl slušnou úroveň a splnil úlohu generálky na kvalifikaci. Teď už nezbývá, než si přát, aby byla obě družstva za tři týdny zdravá na kvalifikační boje a zvládla svou úlohu – postup.“